"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Нафтогазова BP продала НПЗ в Техасі за 2,5 млрд дол

Англійська нафтогазова компанія BP plc (British Petroleum до травня 2001 року, після - Beyond petroleum) підписала угоду про продаж американської Marathon Petroleum (займається нафтопереробкою і збутом) нафтопереробних і збутових активів на південному сході США за 2,5 мільярда дол. Активи в секторі downstream, про які йдеться, включають НПЗ в Техасі потужністю 475 тис. бар. в день і три газопроводу. Як говориться в оприлюдненому зараз прес-релізі BP, операція повинна закінчитися спочатку 2013

"Нинішня угода є 2-ий важливою віхою в стратегічній переорієнтації нашого паливного бізнесу в США. Спільно з продажем НПЗ Carson в Каліфорнії, про яку було оголошено в серпні, продаж НПЗ в Техасі дозволить нам зосередитися на інвестиціях в три наші НПЗ на півночі країни" , - зазначив виконавчий голова підрозділу BP, що відповідає за маркетинг і переробку, Йен Конн.

У повідомленні компанії також наголошується, що BP хоче сконцентрувати нафтопереробний бізнес на півночі США.

Дана угода є частиною раніше оголошеної стратегії BP по акції розпродажу активів з метою компенсації фінансових втрат від аварії на буровій платформі в Мексиканській затоці в 2010 р Обсяг виплат оцінюється в суму близько 40 мільярдів дол., Витрати на ліквідацію аварії, очисні роботи і відшкодування шкоди склали 19 мільярдів дол. Також концерн зробив компенсаційний фонд в 20 мільярдів дол. Програмка розрахована на пару років (до кінця 2013 р) і до істинного моменту виконана приблизно на 90% (розпродані активи на 35 мільярдів дол.).

Зараз BP повинна відшукати покупців на активи ціною близько 3 мільярдів дол. (Мотивованої показник на кінець 2013 складає 38 мільярдів дол.).

Нагадаємо, 10 вересня с. м BP Plc. оголосила про продаж власних дещицею в глибоководних родовищах вуглеводнів Мексиканської затоки американської нафтовидобувної компанії Plains Exploration Production за загальну суму 5550000000 дол.

Минулого літа BP також оголосила про початок переговорів із зацікавленими сторонами про продаж її 50-відсоткової частки в російсько-британському спільному підприємстві ТНК-BP.

Відзначимо, що в липні BP Plc. підтвердила, що почне переговори з "Роснефтью" про ймовірну продаж їй дещиці в компанії ТНК-BP. Паралельно переговорам з "Роснефтью" і, може бути, "іншими зацікавленими сторонами", BP вестиме чесні консультації з консорціумом AAR ("Альфа-груп", "Аксесс Індастріз", "Ренова") "згідно своїм легітимним обов'язків".

В Україні ТНК-BP володіла Лисичанським НПЗ, який не так давно продала, але ім'я покупця досі незрозуміло.

Реорганізувати український бізнес ТНК-ВР довелося через його збитковість. Незаплямований консолідований збиток компанії в Україні в 2010 і 2011 рр. склав 68 млн дол. і 23 млн дол. відповідно.

Marathon Petroleum - підрозділ американської Marathon Oil, що займається переробкою нафти і поставками нафтопродуктів. Marathon Oil Corp. - 4-ая в США компанія по обсягами нафтовидобутку і 5-а - по переробці нафти. Компанія веде видобуток і розвідку нафти і газу в Англії, США, Анголі та ряді інших держав.

Їй також належать 7 НПЗ загальною потужністю 948 тис. Бар. нафти в день.

BP plc - 2-а за обсягами видобутку нафтовою компанією Європи після Royal Dutch / Shell. Штаб-квартіракомпаніі розміщена в Лондоні, штат BP становить близько 80 тис. Службовців. BP володіє нафтопереробними і нафтохімічними потужностями, мережею АЗС, випускає масла під маркою Castrol. Також компанії належать частки в 10 газопроводах і 5 регазифікаційних терміналах в Північному морі.

Крім того, компанія володіє кількома прийомними терміналами для зрідженого природного газу в Мексиканській затоці.

BP володіє 50% спільного підприємства TNK-BP Limited - материнської компанії групи ТНК-BP. ТНК-ВР - одна з найбільших незалежних нафтових компаній Росії за обсягом видобутку. Материнська компанія групи - ТНК-ВР Limited - належить на паритетній основі BP Plc. і консорціуму Alfa-Access Renova.

В неї заходить ТНК-ВР Холдинг, який був створений в 2004 р в результаті реструктуризації ТНК-ВР.

У ньому консолідовано більшість видобувних компаній групи ТНК-BP. Торішній чистий прибуток BP в I півріччі 2012 р скоротилася практично в 3 рази - до 4,53 млрд дол.

Джерело: РБК-Україна