"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

"Газпром" і "Роснефть" разом досліджуватимуть шельф

"Роснефть" і "Газпром" уклали угоду про співпрацю по створенню і спільному використанню інфраструктури при освоєнні шельфових родовищ, говориться в повідомленнях компаній. Документ у присутності голови уряду Д. Медведєва підписали глави компаній І. Сєчін і А. Міллер в рамках проходить в Сочі XI Інтернаціонального інвестиційного форуму.

Прес-служба "Роснефти" сказала, що обидві компанії будуть розвивати партнерство в області збільшення геологічної вивченості континентального шельфу Росії, розробки і відтворення його ресурсної бази методом об'єднання технічних і грошових потенціалів.

Сторони будуть об'єднувати свої зусилля для створення берегової інфраструктури та пошуку здібностей для надання власних транспортних і наливних потужностей для транспортування вуглеводнів, - пише прес-служба "Газпрому".

Для фінансування цих цілей компанії підготували інвестпрограму по розробці шельфу об'ємом 500 мільярдів рублів до 2015 року, - сказав у п'ятницю президент "Роснефти" І. Сєчін. Він зазначив, що "Роснефть" розраховує на законодавчі норми, що стимулюють розробку шельфу і важкодобуваних припасів. Відповідно до чинного законодавства, отримувати ліцензії на родовища на шельфі можуть тільки компанії з державною участю більше 51% і мають досвід такої роботи більше 5 років, іншими словами тільки "Роснефть" і "Газпром".

"Роснефть" раніше вже направляла "Сургутнафтогазу", ТНК-BP, "Башнефти" і ЛУКОЙЛу пропозиції про спільну роботу на шельфі. У компаніях не стали давати офіційних коментарів. Вобщем, ЛУКОЙЛ в п'ятницю вже призупинив переговори з "Роснефтью" - у зв'язку з тим, що сторони не можуть знайти взаємовигідні проекти, про що в процесі форуму в Сочі сказав президент нафтової компанії Вагіт Алекперов.

Він додав, що в цілому ЛУКОЙЛ бажає працювати російською шельфі і має для цього досвід.

За словами 1-го з джерел в Лукойлі, компанія незабаром може отримати доступ до російського шельфу, не створюючи СП з держкомпаніями. Справа в тому, що цю ідею лобіює міністр природних ресурсів Сергій Донський. Отримати коментар в Мінприроди не вдалося.

Вобщем, С. Донський спочатку серпня на засіданні уряду з невдоволенням відзначав, що активність "Газпрому" і "Роснафти" з проведення геологорозвідки на шельфі "мала і часто відверто недостатня".

За підсумками зборів прем'єр-міністр Д. Медведєв доручив зробити робочу групу для доопрацювання всеохоплюючої програмки освоєння континентального шельфу і його лібералізації. Робоча група під керуванням Аркадія Дворковича повинна приготувати пропозиції до кінця жовтня.

Незважаючи на величезні інвестиції, "Роснефти" точно не вистачить 3-х років, щоб почати видобуток на арктичному шельфі, бо її ділянки мало вивчені, - вважає аналітик енергетичного центру бізнес-школи "Сколково" Дар'я Козлова. З урахуванням програм ГРР видобуток нафти на більш багатообіцяючою інститутській структурі в разі відкриття родовища почнеться не раніше 2025 року, впевнена вона. "Газпром" може першим почати видобуток в Арктиці в разі пуску Приразломного родовища, рішення по Штокману поки не прийнято, тому очікувати в найближчі роки видобуток газу теж не слід, - додала аналітик.

Джерело: Курсів.kz