"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Уроки нафтового цінового шоку

Уроки нафтового цінового шоку

Нафта - це те, що примушує рухатися наші авто, змащує машини по всьому світу і є головним інгредієнтом в майже всіх предметах щоденного використання. Але нафта - це до того ж інвестиція. Кожен інвестор, від компаній, що мають капітали в млрд баксів, до особистих трейдерів, може вкладати в нафту через біржові інвестиційні фонди, ф'ючерсні договори та особисті акції.
Велика частина інвесторів не приймають поставки нафти. Замість цього вони інвестують, періодично використовуючи складні договори, що викликає штучні злети і падіння цін на нафту. Практично, за підрахунками, до 70% всіх ф'ючерсних договорів, що застосовуються для фіксації ціни на нафту для поставки в більш пізню дату, тримаються не тими, хто практично поставляє нафту, а спекулянтами, які продають і купують договори для отримання стрімких прибутків.

У 2009 році на кожні 27 барелів нафти, що торгуються спекулянтами, тільки один практично був застосований.


Тому що покупка і продаж інвестиційних товарів стала дієвим методом ведення бізнесу, з'явився новий вид спекулянтів, що викликає великий розгардіяш в цінах на нафту. Під час нафтової кризи 1970-х ціни підвищилися через іншого, глибоко захованого факту, який стосується нафти. Нафта - це політичний інструмент.

Так чого ж може нас навчити минулий нафтова криза?


Нафта полїтична


У 1973 році ОПЕК, альянс арабських країн, ввів ембарго проти західних держав в якості покарання за підтримку Ізраїлю під час Війни Судного Денька. Це, також кількість коштів, витрачених на в'єтнамський конфлікт, викликало підйом цін на бензин в США з 25 центів до 1-го бакса всього за кілька місяців.
Цим ембарго світу був учинений цінний урок: арабські країни розуміли, що їх нафта - це дієвий козир у політичній грі. Тому що інші країни споживали нафту, не піклуючись про її вартість і країні походження, вони стали залежні від неї. Їм довелося підтримувати припаси нафти у власних країнах незалежно від її ціни

.
Припаси нафти не безмежні


Сполучені Штати та інші західні країни зрозуміли, що деньки необмеженого потоку дешевої нафти пройшли, і державна економіка і безпека не могли залишатися в руках інших держав. Без нафти у наших збройних сил не було б пального для літаків, танків і оборонних баз, що захищають нас. Це необхідно було поміняти.
Після нафтового ембарго Сполучені Штати вирішили зменшити залежність від зарубіжної нафти. У спробі знизити впровадження бензину були встановлені обмеження швидкості, використовувані донині. Америкоси брали найменш масивні машини, автозаправні станції добровільно замикалися по неділях і продавали менше 10 галонів бензину одному покупцеві.

У підсумку споживання нафти знизилося на 20% за куце час, і було вирішено відшукати інше джерело енергії - вугілля.


США все ще залежні від нафти


Хоча зниження рівня нашої залежності від зарубіжних поставок нафти може здатися новітньої думкою, по суті їй більше 35 років. Деякі кажуть, що нерівні справи з нафтою сильно мало чому навчили Америку. У 2009 році 63% сирої нафти, чистої в Сполучених Штатах, надійшло з зарубіжних джерел. У 1970 році, всього за пару років до пришестя економічної кризи і кризи державної безпеки через залежність від зарубіжної нафти, ми імпортували тільки 24%.

Зараз ми витрачаємо на іноземну нафту 475 млрд баксів.

Це кошти, які відправляються в інші країни, натомість, щоб розтрачувати їх у своїй країні, як свідчить відомий нафтовик Т. Бун Пікенс. Він та інші кажуть, що ми сильно мало чому навчилися з нафтових криз минулого, і якщо нафта знову буде застосована в якості важеля для отримання політичної або військової вигоди, Сполучені Штати ранимі, як ніколи.
Якщо додати до цього присутність спекулянтів та інших інвесторів, які штучно роздмухують ціни на нафту, ситуація виглядає ще більше гнітюче. Ось тому Т. Бун Пікенс вважає, що дуже принципово відшукати інше джерело енергії. Він планує використовувати енергію вітряних турбін, природний раз і сонячну енергію.
Беручи до уваги, що америкоси знову платять на заправках 4 бакса, наше передбачуване зайве споживання зарубіжної нафти знову виходить на 1-ий план. Дивлячись на історію минулих років, коли ціни на нафту знову впадуть, наше занепокоєння з приводу вживання енергії улетучится до подальшої кризи. Якщо вірувати Т. Буну ПІКЕНСА, коли-небудь, може бути, в недалекому майбутньому, може статися подія світового масштабу, яке врешті-решт примусить нас навчатися на помилках минулого.

Джерело