"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

«Татнефть» вдало вводить технології буріння свердловин малого діаметра

В "Татнафти" вдало впроваджуються технології буріння свердловин малого діаметра - "Метод будівництва свердловини малого діаметру" і "Комплекс технологій з оптимізації витрат при будівництві свердловин малого діаметра".
Розроблений в "Татнефти" метод будівництва свердловин малого діаметра застосовується для інтенсифікації видобутку нафти по окремих дільницях (за рахунок ущільнення сітки) і для формування систем розробки бурінням нагнітальних свердловин. Буріння свердловин малого діаметра зменшує витрати на будівництво свердловини до 40 відсотків в порівнянні зі свердловинами прийнятої конструкції. Це дозволяє вигідно розробляти маленькі родовища і поклади нафти ..
Патентований комплекс технологій буріння свердловин малого діаметра вживається на окремих ділянках родовищ Татарстану, буріння яких супроводжується різними видами ускладнень (поглинання промивної води, осипання порід, прихвати бурильної колони та ін.).
Забезпечення критерій вдалого будівництва та експлуатації свердловин при одночасному виконанні вимог охорони надр на таких ділянках просить інноваційних рішень. За пропонованою нафтовиками технології зони ускладнень розбурюються, і далі робиться поетапна заливка цементним речовиною зон поглинань. Патентований комплекс нарощує механічну швидкість буріння, зменшує цикл будівництва свердловини, сприяє запобіганню аварій, ускладнень і покращує витрати при будівництві свердловин малого діаметру.
Ці дві розробки професіоналів Компанії та НГВУ "Альметьевнефть" удостоєні золотої і бронзової медалей на ХIV Столичному міжнародному Салоні винаходів і інноваційних технологій Архімед - 2011.

Джерело