"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

OPEC збирається приростити видобуток нафти

OPEC збирається приростити видобуток нафти

Міністри з нафти Організації Держав Експортерів Нафти (OPEC) обговорять підвищення видобутку нафти на зустрічі на наступному тижні - це буде 1-е підвищення за практично чотири роки і відповідь нафтового картелю на побоювання з приводу економічного шкоди від цін вище $ 100 за барель.
Міжнародне енергетичне агентство в минулому місяці закликало ОПЕК приростити видобуток нафти, щоб задовольнити попит, знизити ціни на темне золото і уникнути зриву відновлення економік.
Беручи до уваги, що припаси нафти на НПЗ в світі завершуються в цьому місяці, віщуючи різке зростання попиту на сиру нафту, делегат ОПЕК підтвердив, що на зустрічі картелю 8 червня будуть обговорюватися конфігурації політики видобутку нафти.
Але аналітики та консультанти, попереджають, що буде дуже важко досягти угоди на засіданні у Відні.
Девід Кірш, консультант компанії PFC Energy, вимовив, що зустріч проходитиме в "дуже непростих політичних умовах за все поточне десятиліття".
Зустріч міністрів ОПЕК буде затьмарена заворушеннями на Близькому Сході, гострої напруженістю у відносинах між Саудівською Аравією та Іраном, і питанням про те, хто представлятиме Лівію.
Очікується, що будь-яке збільшення квот буде в спектрі від 1 до 1,5 млн. Барелів на день.
Діючі квоти, узгоджені в грудні 2008 року, на теоретичному рівні зв'язали 12 держав -членів ОПЕК - не рахуючи Іраку - створювати менш 24850000. Барелів на день. Ці обмеження є "застарілими", виголосив Леонід Дролас, головний економіст Центру глобальних енергетичних досліджень. Він вважає, що в ОПЕК є необхідність збільшення фактичного обсягу видобутку нафти на 1 млн. Барелів на день, щоб не було нестачі нафти на ринку в подальшому.
ОПЕК пророкує, що попит на сиру нафту виросте більш ніж на 2 млн. Барелів на день, між другим і третім кварталом цього року, тому що європейські нафтопереробні фабрики повернуться до виробництва. Без якихось збільшень видобутку нафти, це призведе до глобального нестачі подекуди в 1,1 млн. Барелів на день.
Алі Наїмі, міністр з нафти Саудівської Аравії і де-факто фаворит ОПЕК, заявив журналістам у Польщі в четвер, що зустріч на наступному тижні буде розглядати ситуацію на ринку нафти. "Якщо є необхідність зростання видобутку нафти, ми приймемо відповідне рішення. Якщо немає необхідності, ми цього робити не будемо", - виголосив він.
Через насильство в Лівії на ринок не надходить 1,3 млн. Барелів на день. Крок з боку впливових членів ОПЕК - підвищити квоти на видобуток нафти - буде орієнтований на запобігання перегріву ринку. Вільні потужності картелю загальним обсягом близько 4,5 млн. Барелів на день, зосереджені в Саудівській Аравії, Кувейті та Об'єднаних Арабських Еміратах.
На практиці, при наявності обмежень, 11 членів ОПЕК перевищили погоджену в квітні квоту на видобуток нафти на 1,3 млн. Барелів на день. Якщо квоти зростуть до цієї числа, вони тільки формалізують наявні перевиробництво. Щоб забезпечити реальне підвищення видобутку нафти на 1 млн. Барелів на день, квоти повинні збільшитися на 2,3 млн. Барелів на день.
На 7 минулих нарадах на рівні міністрів ОПЕК квоти на видобуток нафти залишилися незмінні. Останній раз квоти лупили збільшені на 522 000 барелів на день групою з 12 держав ОПЕК у вересні 2007 року.
В четвер, вартість сирої нафти марки Brent - більш принциповий показник ринку нафти - була $ 115,20 за барель, для зіставлення середня вартість в минулому році дорівнює $ 80 за барель.

Джерело