"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Будівництво трубопроводу, який забезпечить газом центральний Казахстан, почнеться в 2013

Будівництво трубопровідної системи, яка забезпечить газифікацію центрального регіону Казахстану, почнеться вже в майбутньому році. Про це зараз в процесі онлайн-конференції на порталі BNews.kz сказав міністр грошей Болат Жамішев.

"Цей проект почне реалізовуватися вже в майбутньому році за рахунок коштів" Самрук-Казина "." Самрук-Казина "планує профінансувати серйозні вкладення на суму 120 мільярдів тенге (1USD = 150,25 KZT - ІА REGNUM)", - виголосив Жамишев.

В цілому, сума коштів, необхідних на реалізацію проекту становить близько 209 000 000 000 тенге.

"Неодмінно, даний проект дуже важливий, і в той же час, досить непростий. Непростий в плані економіки, так як велика протяжність при низькій концентрації або відсутності величезних споживачів. Для забезпечення ефективності будь-якого проекту важливо, щоб були величезні споживачі, в цій частині є складність ", - зазначив міністр.

У зв'язку з цим, як виділив глава Мінфіну, проект був копітко відпрацьований в цілях заслуги прийнятності його економічної складової.

"На даний момент він з проектування на кінцевій стадії, і в майбутньому році розпочнеться будівництво. У 2014 році ми з" Самрук-Казина "визначимося з питання компенсації цих витрат з бюджету", - виголосив Жамишев.

За його словами, в окупною частини проекту компенсація пройде на поворотній основі, в неокупні відбудеться рекапіталізація проекту.

Нагадаємо, у власному посланні від 27 січня цього року глава країни доручив уряду запланувати і приступити до реалізації трубопровідної системи, яка забезпечить газифікацію центрального регіону країни, включаючи столицю Астану, також Костанайську, Північно-Казахстанську області та Щучинсько-Борівську курортну зону.

Джерело: Нафта Росії