"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Компанії РФ постачатимуть нафту в Казахстан за умови подібних оборотних поставок

Росіяни нафтокомпанії, котрі планують виробляти поставки нафти в Казахстан, повинні будуть забезпечити пропорційні поставки нафти з Казахстану в РФ. Про це сказав заступник міністра енергетики РФ Анатолій Яновський.

"Компанії повинні будуть забезпечити пропорційні поставки нафти з Казахстану", - відповів Яновський на запитання, на яких критеріях можуть здійснюватися поставки російської нафти.

Яновський зазначив, що РФ і Казахстан домовилися і підписали відповідний протокол, який передбачає здійснення зустрічних поставок нафти в РФ з Казахстану, еквівалентних обсягами поставок з Росії.

За його словами, за 2012 рік зустрічні поставки нафти з Казахстану в РФ можуть скласти близько 1,5 мільйона тонн.

Як повідомлялося, у вересні міністр енергетики РФ Олександр Новак та міністр нафти і газу Казахстану Сауат Минбаєв підписали протокол про внесення змін в угоду між урядами 2-ух держав про постачання нафти і нафтопродуктів.

Раніше прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв доручив Міненерго разом з російським МЗС провести переговори і від імені уряду підписати з Казахстаном угоду про компенсацію випадаючих доходів РФ при поставках нафтопродуктів в республіку.

Мається на увазі, що компенсація буде здійснюватися у вигляді безмитних поставок казахської нафти до Росії. Методика зустрічної поставки нафти в РФ за ввезені з Росії в Казахстан нафтопродукти повинна доповнити угоду між 2-мя країнами про торговельно-економічне співробітництво в галузі поставок в республіку нафти і нафтопродуктів після підписання сторонами відповідного протоколу.

Новак в червні зазначав, що за раніше йдеться про зустрічні поставки 1-1,5 мільйона тонн нафти на рік, передає ПРАЙМ.

Казахстан займається видобутком і експортом нафти, при всьому цьому закуповує у Росії нафту і нафтопродукти безмитно в рамках Митного союзу.

Згідно з методикою, втрати російського бюджету при поставках нафтопродуктів в Казахстан ця республіка, як учасник Митного союзу, повинна відшкодовувати починаючи з 1 січня 2012 року в натуральній формі за рахунок зустрічної поставки нафти в РФ. Компаніями-операторами цього процесу, як мається на увазі, стануть "Роснефть" і "КазМунайГаз".

Джерело: ангі РК