"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Для реверсу трубопроводу в Казахстані буде потрібно більше $ 660 млн

Для роботи трубопроводу "Кенкіяк-Атирау" в реверсному режимі, по підготовчим даними, будуть потрібні 100 млрд тенге (664,5 мільйона доларів), сказав в четвер в ексклюзивному інтерв'ю Trend генеральний директор АТ "КазТрансОйл" Кайргельди Кабилдін.

"На даний момент закінчується фаза базисного інжинірингу. Після того, як цей документ буде представлений, буде прийнято інвестиційне рішення. За попередніми оцінками, ціна проекту для організації реверсу на трубопроводі" Кенкіяк-Атирау "складе приблизно більш 100 млрд тенге", - виголосив Кабилдін .

За його словами, такий обсяг інвестицій потрібно для будівництва нових насосних станцій для нарощування потужностей трубопроводу.

"Остаточне рішення буде прийнято з урахуванням всіх ризиків і обов'язків сторін", - виділив генеральний директор компанії.

Реверс діятиме лише на ділянці "Атирау-Кенкіяк", щоб забезпечити доступ западноказахстанской нафти на китайський ринок, вимовив Кабилдін.

За його словами, проектна потужність трубопроводу - 12 мільйонів тонн. Роботи по реверсу повинні закінчитися в 2014 році.

У 2002 році "Стройтрансгаз" і ЗАТ "Північно-Західна трубопровідна компанія" МунайТас "уклали договір на критеріях" під ключ "на будівництво нафтопроводу Кенкіяк-Атирау протяжністю 448,5 км, поперечником 610 мм. Початкова пропускна здатність трубопроводу складе 6 мільйонів тонн нафти на рік з наступним нарощуванням до 12 мільйонів тонн на рік.

Нафтопровід з'єднає нафтоперегонну станцію "Кенкіяк" з нафтоперекачувальної станцією "Атирау" і далі з експортними терміналами Каспійського трубопровідного консорціуму і нафтопроводу Атирау-Самара.

Джерело: http://www.trend.az.