"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Павлодарский НХЗ в 2013 р отримає 5,2 млн т російської нафти

У 2013 р на АТ "Павлодарський нафтохімічний завод" в Казахстані (Павлодарский НХЗ, заходить в НК "КазМунайГаз") надійдуть на переробку 5,2 млн т російської нафти, сказав генеральний директор АТ Шухрат Данбай.

"Надалі році на АТ" Павлодарський нафтохімічний завод "надійдуть на переробку 5,2 млн т російської нафти. В цьому році даний показник повинен скласти 5 млн т", - виголосив Ш. Данбай.

За його словами, з 7 млн ​​т, які надходять в Казахстан з Руської Федерації, 2 млн т надійшли на Шимкентський НПЗ, решта 5 млн т до кінця року "стовідсотково добере Павлодарський завод".

Раніше Шухрат Данбай доповідав про збитки Павлодарського НХЗ через подорожчання російської нафти.

В червні повідомлялося, що Павлодарский НХЗ до 2014 р отримуватиме щорічно 6 млн т безмитної нафти з Росії.

Конфігурації в угоду між країнами про постачання російської нафти в республіку Наша батьківщина і Казахстан прийняли у вересні 2012 р Протягом 2012 р Павлодарский НХЗ, технологічно спрямований на переробку нафти з родовищ Західного Сибіру, ​​в зв'язку з неузгодженістю питання поставок нафти відчував брак сировини.

За словами Ш. Данбі, конфігурації в угоди забезпечать постійні поставки російської нафти в Казахстан в 2012 і 2013 рр.

"Після 2013 г. Питання поставок вирішуватиметься засобом ще одного раунду переговорів. Це звичайний переговорний процес", - вимовив гендиректор Павлодарського НХЗ.

Як пояснив міністр енергетики Росії Олександр Новак, минулого угоді не було методики визначення того, яким методом російської стороні повинні відшкодовуватися втрати щодо експортних мит, оскільки сировина в Казахстан поставляється безмитно.

"В даному зміні до діючої угоди затверджена методика, відповідно до якої розрахунок здійснюватиметься за формулою тих необхідних сум, які розгубить РФ у зв'язку з безмитними поставками нафтопродуктів. Обговорено, що поставки будуть здійснюватися в еквівалентному обсязі нафти, що дозволяє російській стороні отримати додаткові надходження до бюджету від реалізації нафти з урахуванням мита ", - вимовив. А. Новак.

За підрахунками російської сторони, втрати бюджету РФ від безмитних поставок 7 млн ​​т нафти в Казахстан становлять $ 2 мільярдів.

Нагадаємо, в 2011 р Наша батьківщина, Казахстан і Білорусь зробили Митний альянс, всередині якого безмитні поставки вуглеводнів квотуються. Так, баланс нафтової сировини для Білорусі на 2012 рік передбачає поставку 21,3 млн т російської нафти трубопровідним транспортом, що на 3,5 млн т більше, ніж в 2011 р Перерахування Білоруссю мит в російський бюджет при експорті нафтопродуктів з її місцевості стало одним з основних критерій при підписанні балансу. Варіант перерахування експортних мит Казахстаном в бюджет Росії не був узгоджений, так як експортні мита на нафту в Казахстані нижче, ніж в Росії.

Джерело: www.OilNews.com.ua