"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

КТК відвантажив 300-мільйонні тонну нафти

10 жовтня на Морському терміналі Каспійського трубопровідного консорціуму під Новоросійськом на танкер "CE-BREEZE" відвантажена 300-мільйонні тонна нафти з початку експлуатації магістрального нафтопроводу.

1-ий танкер з казахстанської нафтою на терміналі КТК був завантажений 13 жовтня 2001. У 2004 році нефтепроводная система консорціуму вийшла на проектну потужність першого кроку в 28 мільйонів тонн на рік, і вже через два роки була відвантажена стомільйонний тонна нафти, а ще через три роки - 200-мільйонну. В протягом усього періоду експлуатації нафтопроводу робота Морського терміналу КТК здійснювалася в безаварийном режимі.

В рамках реалізації першої фази Проекту розширення потужності нафтопровідної системи до 67 мільйонів тонн нафти на рік в травні і серпні поточного року магістральний нафтопровід був два рази зупинений з метою підключення додаткового обладнання. Незважаючи на зупинки і обумовлене ними певне зниження обсягів перекачування, відвантаження на Морському терміналі відбувалася планомірно, а в вересні поточного року зросла у порівнянні з аналогічним показником за вересень 2011 року.

Генеральний директор Микола Платонов привітав акціонерів та трудовий колектив консорціуму з ювілейною відвантаженням: "Даний підсумок - суворе досягнення. Для усвідомлення його масштабу скажу, що прокачаної по трубопровідній системі КТК з початку її пуску нафти вистачило б всьому світу на цілий місяць. Досягнутий показник свідчить про тому, що проект КТК відбувся - зростаючі обсяги нафти з Казахстану і Росії мають надійний, високорентабельний, випробуваний часом експортний маршрут транспортування.

Каспійський Трубопровідний Консорціум, нефтепроводная система якого перебуває в процесі розширення потужності більш ніж в 2 рази, отримує додатковий імпульс і доказ перспектив збереження лідируючих позицій у постачанні вуглеводнів Каспійського регіону на світові ринки. Нам всім ще майже все належить зробити, але досягнутий на сьогодні підсумок не може не додавати оптимізму ".

Майже у всьому безперебійна робота нафтопровідної системи КТК забезпечується завищеними увагою компанії до питань промислової безпеки та охорони праці. На реальний момент в рамках операційної діяльності консорціум відпрацював 16500000 годин без нещасних випадків, пов'язаних з втратою працездатності працівників. 1-ий заступник генерального директора КТК по експлуатації Денніс Фейі, коментуючи досягнутий показник відвантаження, зазначив: "Будь-який із службовців КТК націлений на дотримання найбільших інтернаціональних еталонів в області безпеки і екології, що підтверджується вражаючими експлуатаційними показниками, що досягаються нами протягом вже багатьох років .

Дана віха в особливості значима для мене, так як мені пощастило бути частиною КТК в період, протягом якого було здійснено 70% цих відвантажень нафти ".

Трубопровідна система КТК - один з найбільших інвестиційних проектів в енергетичній сфері з роллю зарубіжного капіталу на місцевості СНД. Протяжність трубопроводу, що з'єднав нафтові родовища Західного Казахстану з морським терміналом в Новоросійську, становить 1 511 км. Морський термінал КТК облаштований виносними причальними пристроями, що дозволяють безпечно завантажувати танкери на значній відстані від берега, в тому числі при несприятливих метеоумовах.

Проект розширення передбачає модернізацію 5-ти наявних і будівництво 10-ти додаткових нафтоперекачувальних станцій (2 - на місцевості Республіки Казахстан, 8 - в Руській Федерації), будівництво на додаток до наявних чотирьом 6 резервуарів (об'ємом 100 тис. Куб. М кожний) для зберігання нафти під м Новоросійському і третього виносного причального пристрою на Морському терміналі КТК, також підміну 88-кілометрової ділянки трубопроводу на місцевості Казахстану на трубу більшого діаметра. Загальна сума інвестицій в проект складе 5,4 мільярда баксів США.

Акціонери КТК: Російська Федерація (представлена ​​Транснефтью - 24% і КТК Компані - 7%) - 31%; Республіка Казахстан (представлена ​​КазМунайГаз - 19% і Kazakhstan Pipeline Ventures LLC - 1,75%) - 20,75%; Chevron Caspian Pipeline Consortium Company - 15%, LUKARCO BV - 12,5%, Mobil Caspian Pipeline Company - 7,5%, Rosneft-Shell Caspian Ventures Limited - 7,5%, BG Overseas Holding Limited - 2%, Eni International NA N.V. - 2% і Oryx Caspian Pipeline LLC - 1,75%.

Джерело: Нафта Росії