"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Огляд ринку нафти за станом на 10 жовтня 2012

На Англійській електричної товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних договорів на північноморську нафтову суміш марки Brent Crude Oil за останній торговий день підвищилася з $ 111,82 до $ 114,50 за барель.

На Нью-Йоркській терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) офіційна вартість (settlement) найближчих за часом виконання ф'ючерсних договорів на південноамериканську легку нафту марки Light Sweet Crude Oil (WTI) за останній торговий день підвищилася з $ 89,33 до $ 92,39 за барель.

Світові ціни на нафту значно підвищилися за підсумками торгів 9 жовтня на тлі зростання спекулятивного попиту на сировину, також побоювань перебоїв з поставками через ситуацію на Близькому Сході. Як сказало агентство Bloomberg, зростання цін на нафту був викликаний зростаючими побоюваннями щодо ситуації на Близькому Сході, яка може привести до перебоїв з поставками нафти. Ескалація напруженості між Сирією і Туреччиною сталася після того, як випущені з місцевості Сирії артилерійські снаряди вибухнули Туреччини.

У відповідь на обстріл Туреччина завдала ударів по району на суміжній місцевості, звідки вівся вогонь. "Ринок схвильований конфліктом між Сирією і Туреччиною, так як якщо він посилиться, можуть постраждати поставки", - вимовив старший аналітик сінгапурської брокерської компанії Phillip Futures Кер Чанг Янг (Ker Chung Yang).

За повідомленням агентства Reuters, Саудівська Аравія затримуватиме видобуток нафти на рівні 10 мільйонів барелів на день, щоб посприяти світовими цінами знизитися до $ 100 за барель, виголосив у вівторок міністр нафтової індустрії найбільшого світі експортера нафти Алі аль-Наїмі (Ali al-Naimi) .

За повідомленням агентства Reuters, Ірак підвищить видобуток нафти більш ніж удвічі до 2020 року, пророкує Міжнародне енергетичне агентство (The International Energy Agency, IEA). На думку агентства, до цього часу Ірак видобуватиме 6,1 мільйона барелів нафти в день, що вполовину нижче оголошених державою планів.

Видобуток нафти в Іраку почала швидко рости в 2010 році, коли Багдад підписав договори на видобуток з такими гігантами галузі як BP Plc, Exxon Mobil, Eni і Royal Dutch Shell. Видобуток вперше за 30 років перевищила 3 ​​мільйони барелів на день, вивівши Ірак на 2-е місце серед країн ОПЕК після Саудівської Аравії замість Ірану. Хоча Ірак, який займає 4-е місце в світі за запасами нафти, на теоретичному рівні може досягти бажаної здобичі в розмірі 12 мільйонів барелів на день, цьому заважають бюрократія і недолік інфраструктури, відзначають топ-менеджери найбільших нафтових компаній.

Згідно песимістичним сценарієм IEA, при незначному зростанні інвестицій Ірак підвищить видобуток тільки до 4 мільйонів барелів на день до 2020 року і 5,3 мільйона - до 2035 року, що призведе до зростання глобальних цін на нафту. "Вони досягнуть майже $ 140 за барель в 2035 році, практично на $ 15 вище цін, передбачених головним сценарієм", - йдеться в доповіді IEA, присвяченому Іраку.

Джерело: Курсив