"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Трубопровід Казахстан-Китай буде розширено до 20 мільйонів тонн

Трубопровід Казахстан - Китай буде розширено до 20 мільйонів тонн з підвищенням ресурсної бази, виголосив в четвер журналістам в Астані голова Асоціації "KazEnergy" Тимур Кулібаєв.

"До 20 мільйонів тонн буде розширений трубопровід на Китай, але поки немає ресурсної бази для такого обсягу. Коли будуть обсяги, і тоді будемо розширювати трубу", - виголосив Кулібаєв.

Він також зазначив, що Казахстан не може бути головним постачальником нафти в Китай.

"Основне споживання нафти в Китаї має місце на півдні країни. Це Шанхай, але туди нафту приходить морем з інших держав. Ми ж - Казахстан - поставляємо нафту на північ Китаю - в СУАР (Синьцзянь-Уйгурський автономний регіон)", - виголосив він.

Казахстанська муніципальна нафтогазова компанія "КазМунайГаз" разом з Китайською державною нафтовою компанією веде роботу по проекту будівництва нафтопроводу Казахстан-Китай, реалізація якого дозволила з'єднати дві відособлені нафтопровідні системи Казахстану та забезпечити поставки вуглеводневої сировини на багатообіцяючий ринок Китаю.

Будівництво нафтопроводу Казахстан - Китай передбачається в два кроки. Першим кроком стала реалізація проекту нафтопроводу Атасу - Алашанькоу, будівництво якого велося в узгодженні з Рамковою угодою між урядом Республіки Казахстан і урядом Китайської Народної Республіки про розвиток всебічного співробітництва в галузі нафти і газу (Пекін, 17 травня 2004).

Протяжність траси нафтопроводу Атасу-Алашанькоу становить 962 км. Поперечник трубопроводу - 813 мм. Пропускна спроможність на першому кроці - 10 мільйонів тонн на рік з майбутнім розширенням до 20 мільйонів тонн на рік.

Джерело: Тренд