"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

KAZENERGY: Поставки газу з Центральної Азії до Китаю будуть збільшені до 70 мільярдів кубометрів

Поставки газу з Центральної Азії до Китаю будуть збільшені до 70 мільярдів кубометрів. Про це в процесі другого дня VII Євразійського енергетичного форуму KAZENERGY заявив директор експертно-консультативної ради Державної адміністрації енергетики Китайської Народної Республіки Гуобао Жанг.

"Останніми роками ми виробляли і здійснюємо плідну співпрацю з Росією, Казахстаном, Узбекистаном, Туркменістаном та іншими країнами Центральної Азії.

Російсько-китайський, казахстансько-китайський нафтопровід, центральної-азіатський газопровід побудовані і вдало експлуатуються. Потужності перекачки також ростуть. Річний обсяг поставки центрально-азійського газу в Китай буде збільшено з сьогоднішніх 30 мільярдів до 70 мільярдів кубометрів ", - заявив експерт Гуобао Жанг.

За його словами, передбачаються також нові маршрути транспортування газу і нафти, правда не іменував які, зробивши акцент на необхідності подальшого розвитку співробітництва в цій сфері.

"Переговори між Китаєм і Росією з постачання газу тривають, але є розбіжності по цінах. Видимо, необхідно, щоб уряди обох держав показали мудрість і гнучкий підхід. Китайська сторона готова до майбутніх конструктивним консультаціям.

Китай розглядає співпрацю з Росією і країнами Центральної Азії як пріоритетний напрям. Співпраця не обмежується тільки нафтогазовою сферою, та й буде поширюватися на сфери електроенергетики, вугілля, урану, хім сферу і тому подібне ", - зазначив китайський експерт.

Джерело: BNews.kz