"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Нафтопроводом Атирау-Самара в 2012 році буде транспортовано до 15 млн тонн нафти

Міністр нафти і газу Сауат Минбаєв повідав про орієнтовному розподілі казахстанської експортної нафти по основним напрямам. Про це глава нефтянних відомства сказав на VII Євразійському форумі KAZENERGY.

"По КТК (Каспійський трубопровідний консорціум - прім.Создателя) в 2012 році ми очікуємо транспортування 29-ти мільйонів тонн казахстанської нафти. Ви розумієте, на даний момент реалізується проект розширення, що дозволить транспортувати 52 мільйони тонн нафти щорічно. Всього там три фази по розширенню.

Термін закінчення третьої фази - це 2015 ", - сказав глава Міннафти.

За іншим великим нафтопроводу "Атирау-Самара" в 2012 році, як сказав Минбаєв, очікується транспортувати до 15-ти мільйонів тонн.

"Трубопровід залишається для нас одним з головних маршрутів і поки ми не плануємо розширення експорту на даному напрямку." Казахстан-Китай "в 2012 році - 11 мільйонів тонн. Ми плануємо його розширення до 20-ти мільйонів. Відповідне угода перебуває в розробці.

Технологічно це виконати досить легко ", - виголосив міністр.

Минбаєв також повідав про транспортування нафти морем. Так, через морпорт Актау в 2012 році буде відвантажено 8 мільйонів тонн. Далі ці обсяги, за його словами, йдуть почасти через Махачкали на Темне море, почасти через Баку до Батумі. "Очевидно, частина обсягів надалі, може надходити в трубопровід" Тбілісі-Джейхан ".

При наявності там вільних потужностей і що принципово, наявності застосовних для нас комерційних критерій ", - виділив міністр.

Джерело: oilnews.kz