"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Мінприроди погодилося реалізувати найбільші родовища нафти

Міністерство природи запропонувало до кінця року провести аукціони за трьома найбільшим не розподіл родовищам нафти на суші - Шпільмана, Імілорскому і човнових. Про це доповідає Лента.ру. Дорозвідка родовищ в останні місяці була завершена.

Припаси Човнового родовища оцінені в 43 мільйони тонн нафти і 70 млрд кубометрів газу, Імілорского - в 193 мільйони тонн нафти, а імені Шпільмана - 82 мільйони тонн. Спільно вони становлять близько 2-ух третин від річного обсягу видобутку нафти в країні.

Розвідку родовищ проводили "Роснефть", "Лукойл" і "Сургутнафтогаз". Документи про підсумки дорозвідки надані в Мінприроди. Стартова вартість аукціону складе 32,8 млрд рублів, але може значно збільшитися.

Нафтові компанії тривало чекали оголошення тендера по родовищах, але рішення не один раз переносилося. Роком раніше минулий віце-прем'єр, а зараз глава "Роснефти" Ігор Сечин прийняв рішення відкласти аукціон до проведення дорозвідки.

На родовища можуть претендувати як вищевказані три компанії, так і деякі інші, а саме, "Башнефть" і "Газпром нафта". Нафтовики з Башкирії уповають поборотися з "Сургутнефтегазом" за родовище Шпільмана, також Імілорское, основним претендентом на яке іменується "Лукойл".

Джерело: Лента.ру