"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

В ОПЕК бажають знизити вартість нафти до $ 100 за барель

Країни Перської затоки, які входять до складу нафтового картелю ОПЕК, бажали б бачити пониження котирувань "темного золота" до рівня в $ 100 за барель. З такою заявою виступили представники країн-експортерів нафти Перської затоки.

А саме, було відзначено, що "в реальний момент посеред держав Перської затоки, також посеред ряду держав інших регіонів, які також входять в картель ОПЕК, склалося усвідомлення того, що вартість в $ 100 за барель є застосовної як для експортерів, так і для споживачів нафти ", доповідає" Вести Економіка ".

Раніше у вересні міністр нафти Саудівської Аравії Алі Аль-Наїмі вже заявляв, що рівень в $ 100 за барель був би "бездоганним" для всіх сторін. Йдеться про вартість нафти марки Brent, які розглядаються як основний індикатор світових цін на "темне золото".

На думку нафтових чиновників держав Перської затоки, котирування вище позначки в $ 100 за барель не відображають базових причин попиту та пропозиції в світовій економіці.

Як зазначає "Фінмаркет", допіру світові ціни на нафту впали на тлі росту долара проти євро, хоча статдані про тижневих припасах сировини в США виявилися кращими за очікування (припаси нафти, бензину та дистилятів минулого тижня скоротилися при прогнозах зростання).

За підсумками торгів 26 серпня котирування листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI на Нью-Йоркській товарній біржі NYMEX впали на 1,52% і склали $ 89,98 за барель. Листопадовий ф'ючерс на нафту марки Brent на біржі ICE в Лондоні подешевшав на 0,37% до $ 110,04 за барель.

Зараз "темне золото" торгується різноспрямовано: листопадовий договір на WTI до 8:26 мск додав 0,11% і досяг $ 90,08 за барель, барель Brent до 8:15 мск розгубив 0,02% і склав $ 110,02.

Джерело: www.rosbalt.ru