"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

КазМунайГаз "просить міністерство нафти і газу підняти роздрібні ціни на бензин.

Державна компанія "КазМунайГаз" звернулася в міністерство нафти і газу Казахстану з проханням підвищити роздрібні ціни на бензин.

"КазМунайГаз" звернувся в міністерство нафти і газу про необхідність збільшення роздрібних цін на ПММ в узгодженні з глобальними цінами, що зросли найближчим часом. Але ми не знаємо, яке рішення сприйме уряд ", - виголосив 1-ий заступник голови правління з корпоративного розвитку" КазМунайГаза "Данияр Берлібаев. Він нагадав, що граничні роздрібні ціни на ПММ в республіці регулюються державою, за базу береться рівень глобальних цін на сировину .

"Спочатку року, коли нафта була нагорі, був відповідний рівень цін на ПММ, коли вартість на нафту звалилася, ми теж знизили ціни на ПММ. На даний момент вартість на сировину знову виростає, а ми залишилися на тому рівні, який був при зниженні цін на нафту ", - додав співрозмовник агентства.

За словами Д.Берлібаева, у цьому зв'язку "на даний момент йдуть витрати і ми потрапляємо в" вилку ", коли прибутковість від реалізації ПММ не забезпечується".

"КазМунайГаз" через свою дочірню "КазМунайГаз - Переробка і Маркетинг" володіє мережею автозаправних станцій в республіці. Як зрозуміло, уряд встановлює граничні ціни на роздрібну реалізацію нафтопродуктів. Але держрегулювання ціни оптової реалізації нафтопродуктів не передбачено.

В Казахстані з 1 липня було знижено граничні ціни на роздрібний продаж ПММ. Це було пов'язано з конфігурацією значень котирувань на нафту марки Brent. Так, згідно з документом, ціна дизельного пального знизилася з 95 тенге за літр з урахуванням ПДВ до 90 тенге; бензин марки Аі-80 - з 91 тенге за літр до 86 тенге; Аі-92/93 - з 112 тенге за літр до 106 тенге за літр.

До конфігурацій в квітні гранична ціна бензину Аі-92/93 становила 106 тенге за літр, АІ-80 - 86 тенге, дизельного пального - 90 тенге. Ці ціни діяли в республіці з серпня минулого року.

Джерело: http://advis.ru