"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Нафтогазові компанії не бажають ризикувати

27% керуючих нафтогазових компаній вважають темпи відновлення світової економіки найвищими або помірними. Цей показник істотно нижче, ніж півроку назад (55%). Такі результати аналізу, проведеного компанією «Ернст енд Янг» в рамках інтернаціонального дослідження «Барометр переконаності компаній» (Global Capital Confidence Barometer).

Також зменшилася кількість охочих продавати активи (практично на 70%). Зрозуміло, що відновлення економіки займе більше часу, ніж очікувалося.

У дослідженні взяли роль 1 тис. 500 керівних працівників (у тому числі, 178 представників нафтогазових компаній) із понад 40 держав. Аналіз вказує, що через невизначеність у глобальній економіці нафтогазові компанії стали більш акуратними в питаннях злиття і поглинань (MA).

Тільки 28% учасників опитування планують угоди придбання протягом майбутнього року, що трохи нижче показника за квітень (31%) і значно нижче, ніж роком раніше (48%).

Ті нафтогазові компанії, які розглядають питання про злиття і поглинання, планують відносно маленькі угоди. Це відображає сохраняющееся небажання проводити ризиковані операції, пов'язані з трансформацією: 81% учасників опитування вказали, що будуть укладати угоди ціною до 500 млн. Баксів і 38% - до 50 млн. Баксів.

«Незважаючи на те, що ціна укладених угод здебільшого залишається маленький, це не голосують про неможливість великих угод, обумовлених стратегічними міркуваннями», - пояснює експерт «Ернст енд Янг» Енді Броган.

Рівень переконаності учасників опитування щодо розвитку місцевої економіки також різко знизився. При всьому цьому готовність укладати угоди MA на 10% нижче показника піврічної давності. У тому, що глобальний спад триватиме ще рік, переконані більше половини представників нафтогазових компаній (61%).

Більший песимізм відзначається в країнах, які посильніше постраждали від кризи єврозони і уповільнення темпів зростання економіки Китаю.

Компанії як і раніше приділяють основну увагу забезпеченню стійкого фінансового стану, ступінь пріоритетності росту знижується. Незважаючи на цю тенденцію, практично половина нафтогазових компаній (49%) як і раніше основна увага приділяє зростанню (півроку назад - 56%). Компанії концентрують зусилля на реалізації стратегій органічного росту, пов'язаних з найменшим ризиком і більшою упевненістю в позитивних результатах, замість великих трансформаційних угод.

За час з початку проведення першого дослідження в 2010 році, 49% - найменший показник дещиці компаній, що планують ріст.

Відзначається також прикметне зниження показника, що характеризує очікування щодо доходів компаній: тільки 6% представників нафтогазових компаній показували оптимізм в жовтні 2012 року порівняно з 52% в квітні 2012 року.

В критеріях економічних проблем нафтогазові компанії більше уваги приділяють наймом нових професіоналів, а утриманню вже наявних. Толика компаній, які планують створювати робочі місця, знизилася з 43% в квітні до 34% у жовтні. Тим часом, дещиця учасників опитування, які планують заходи щодо втримання наявних працівників, значно зросла - з 48% до 59%.

Джерело: Газета «Капітал '»