"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

ConocoPhillips постачатиме в Пакистан скраплений газ з Катару

Південноамериканський енергетичний концерн ConocoPhillips хоче постачати в Пакистан у величезних обсягах скраплений природний газ з Катару. Схожу пропозицію південноамериканська компанія вже направила управлінню найбільшої в Пакистані гос газової компанії Southern Gas Company. Підписання відповідного документа між пакистанською та американської енергетичними компаніями може відбутися вже в останній час, - пише пакистанська газета Express Tribune.

Мається на увазі, що південноамериканська компанія ConocoPhillips постачатиме в Пакистан скраплений газ з катарського родовища "North Field".

Відзначається, що представники енергетичних кіл Пакистану вже провели ряд зустрічей з топ-менеджерами ConocoPhillips в Дубаї та Англії, де обговорювалися деталі прийдешньої угоди. При цьому, південноамериканська компанія відмовилася мати справу через посередників і запропонувала Пакистану укласти угоду щодо постачання зрідженого природного газу безпосередньо.

Але, в процесі переговорів між сторонами виявилися суворі розбіжності з питання ціни на катарський скраплений газ.

У разі, якщо угода між ConocoPhillips і Паксітаном буде укладена, потрібно буде в найкоротші терміни зробити потрібні для цього умови. Зараз в Пакистані вообщем відсутня будь-яка інфраструктура з прийому та розрідження газу і його наступної доставці споживачам.

За попередніми оцінками, на створення відповідних терміналів в Пакистані буде потрібно декілька млрд баксів. Нагадаємо, що з 2008 року в Пакистані триває затяжний енергетична криза. ConocoPhillips поставляє природний газ і нафту більш ніж в 30 держав світу і тримає під контролем ряд родовищ нафти і газу в Катарі.

А саме, компанія володіє 30% акцій у великому енергетичному проекті "Qatargas-3".

Джерело: www.kursiv.kz