"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Ціни на нафту на світових ринках показали різноспрямовану динаміку

Ціни За підсумками торгів у понеділок, 15 жовтня, на нью-йоркській біржі NYMEX (New York Merchantile Exchange) ціна листопадових ф'ючерсів на американську легку нафту марки WTI (Light Sweet Crude Oil) символічно знизилася на 1 цент - до 91,85 долара за барель .

Листопадові ф'ючерсні договори на північноморську нафтову суміш марки Brent Crude Oil на Лондонській біржі IСE (InterContinental Exchange Futures) подорожчали на 0,79 бакса - до 114,4 долара за барель.

Світові ціни на нафту показали різноспрямовану динаміку на тлі порадували ринок макроекономічних новин із США і зменшення напруженості навколо ядерної програми Ірану після заяв офіційного дилера МЗС країни про готовність провести переговори з питання збагачення урану.

Заява представників ФРС про те, що південноамериканська економіка стоїть на лінії руху помірного росту, яке прозвучало в "Бежевій книжці" минулого тижня, отримало часткове доказ після виходу підготовчих даних по роздрібних продажах за вересень. Їх обсяг у порівнянні з серпнем підвищився на 1,1%, до рівня 412 900 000 000 баксів, що стало найбільш суворим приростом з січня 2012 року (фахівці припускали зростання показника лише на 0,8%). У зіставленні з аналогічним періодом минулого року показник зріс на 4,8%.

Все ж, при всьому цьому принципово зазначити, що суворий вклад у підвищення обсягів реалізації занесли реалізації авто пального, ціна якого знову підвищилося у вартості. Їх обсяг зріс на 1 мільярдів баксів, коли сам індикатор роздрібних продажів, в зіставленні з попереднім місяцем, підвищився на 4,5 мільярда. При цьому ще на 1 мільярдів зріс збут автозапчастин, зазвичай є досить волатильним компонентом.

Відповідно, оптимізм, пов'язаний з ростом в секторі роздрібних продажів США, все таки повинен носити помірний характер, незважаючи на досить сильне підвищення підсумкового показника.

Також учасники торгів звернули увагу на ситуацію у зв'язку з іранською ядерною програмою. На минулих вихідних представник міністерства закордонних справ Ірану Рамін Мехманпараст заявив, що Тегеран готовий показати пружність, щоб знизити рівень занепокоєння міжнародного співтовариства щодо ядерної проблематики, якщо Тегерану гарантують поставки збагаченого урану для потреб мирної атомної програми.

В пн глави МЗС 27 держав Євросоюзу на засіданні в Люксембурзі затвердили новий блок економічних санкцій щодо Ірану. Пакет санкцій включає заборону на поставки газу з Ірану. Крім цього, ЄС заборонить також продавати Ірану графіт і алюміній, які можуть бути застосовані для виробництва ядерного знаряддя і балістичних ракет.

Джерело: Energyland.info