"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

В Афганістані планується будівництво НПЗ

Компанії є недержавними постачальниками нафтопродуктів на афганський паливний ринок. Фахівці вважають, що в недалекому майбутньому фабрики можуть бути потрібні вже для переробки своєї нафти Афганістану, зазначає інформаційне агентство "Кь".

Один із заводів буде побудований в Гераті, а другий - на кордоні з Узбекистаном, в містечку Хайратон. Спочатку обидва заводи перероблятимуть нафту з Росії та Казахстану, а в перспективі - афганську нафту. Фабрики будуть націлені на вироблення бензину і газойлю.

Згідно з даними міністерства нафти і газу Казахстану, в поточний час контрактённостей з переробки сирої нафти з Казахстану на місцевості Афганістану немає.

Старший аналітик IHS Energy заявив, що Афганістан зацікавлений в поставках сирої нафти з Росії і Казахстану, але у відповідь ентузіазм з боку цих країн до такої ініціативи здається незрозумілим. Так, видобуток нафти в Казахстані найближчим часом знизилася. Аналітик вважає, що сировину для заводів буде імпортуватися з сусідніх країн - Туркменістану, Узбекистану та Ірану.

В поточний час Афганістану поставляють нафту Наша батьківщина, Туркменистан, Узбекистан і ОАЕ. Нагадаємо, що на цьому тижні китайська компанія CNPC почала видобуток нафти в басейні Амудар'ї, на місцевості провінції Сарі-Пуль, так що сировину для заводів в недалекому майбутньому зуміє надходити з самого Афганістану.

Джерело: www.afghanistan.ru