"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Білоруські НПЗ вимагають російської нафти

Посеред учасників Митного союзу з'явилися розбіжності з питання поставок нафтопродуктів. Через це останнім часом Білорусія може зіткнутися з нестачею нафти. Наша батьківщина початку скорочення поставок сировини на білоруські НПЗ.

Частково це викликано зростаючим недоліком пального в самій Росії після зупинки на ремонт ряду нафтопереробних компаній. Але головним питанням залишається сумлінність роботи білоруських партнерів.

Нагадаємо, що з початку 2012 року в рамках митних домовленостей з Росією і Казахстаном Білорусь отримує російські нафту і нафтопродукти безмитно. Натомість Мінськ повинен перераховувати до бюджету РФ 100% експортних мит на нафтопродукти, вироблені з російської сировини та поставляються за кордону Митного союзу (МС). В список нафтопродуктів, при експорті яких повинна сплачуватися мито, не включені розріджувачі, розчинники та мастильні матеріали.

Влітку був зафіксований значимий ріст імпорту російських нафтопродуктів Білорусією - з початку 2012 року закупівлі зросли вчетверо. Російська сторона запідозрила, що під виглядом розчинників і розріджувачів Білорусія експортує до Європи бензин, і оцінила свої втрати в два мільярди доларів. Після чого поставки в Білорусію нафти - сировини для виробництва розчинників-розріджувачів - закінчилися.

Російська сторона занесла до ради Євразійської економічної комісії (ЄЕК) пакет документів, що регулюють відносини у сфері виробництва розчинників на єдиній митній місцевості. Наша батьківщина, а саме, пропонує систематизувати як нафтопродукти різні консистенції нафтопродуктів зі спиртом, з яких виходили розчинники і розріджувачі, мастильні матеріали, щоб мати можливість обкладати їх вивізним митом.

Наша батьківщина вирішила в четвертому кварталі цього року знизити поставки нафти в Білорусію на 26%. Згідно з графіком, в жовтні-грудні на білоруські НПЗ планується поставити на 1,3-1,4 млн т нафти менше, ніж в будь-якій з минулих кварталів року.

Формальна причина скорочення поставок - зростаючий недолік пального всередині самої Росії, який пов'язаний із зупинкою на ремонт відразу кількох НПЗ. Тиждень назад Міненерго РФ рекомендувало нафтовим компаніям до кінця 2012 року приростити обсяг товарних запасів і поставок автобензину на внутрішній ринок за рахунок обмеження експорту пального, включаючи поставку на власні мережі АЗС за кордоном. Крім того, Міненерго РФ розглядає можливість скасування відшкодування акцизу і ПДВ для експортерів в разі експорту нафтопродуктів в країни Митного союзу.

Імовірний також варіант використання так званої толінговою схеми, коли нафта для російського ринку переробляється на зарубіжних НПЗ, в цьому випадку - білоруських.

Джерело: rccnews.ru