"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Нафта перетікає в золото

Південноамериканська валюта швидко дешевшає, тому вічно ліквідне і цінне золото стає на даний момент все більш популярним і становить великий інтерес для інвесторів. Фото Thinkstock.

Уряди провідних держав рівномірно переконуються в цьому, тому починають відмовлятися від картонних активів. Найбільші в світі експортери нафти в особливості інтенсивно працюють у цьому напрямку, тому що розуміють, що бакси нічим не забезпечені. Крім того, південноамериканська валюта швидко дешевшає, і за кожен витрачений долар можна придбати менше активів.

Тому йому на заміну приходить вічно ліквідне і цінне золото, яке стає на даний момент все більш популярним і становить великий інтерес для інвесторів. За даними Глобального ради по золоту, Китай, Саудівська Аравія і Наша батьківщина вже знаходяться в першій п'ятірці держав за його припасам.

Вірний РОЗРАХУНОК

Розрахунок нафтових експортерів ясний - ціна золота ніколи не знижується, а тільки йде вгору. За останнє 10 років дорогоцінний метал додав у власній ціни цілих 520%, і якщо в 1975 році одна тройська унція золота на світовому ринку коштувала всього близько $ 150, зараз $ 1600. Інвестиція в цей вид металу вважається більш надійною, тому що він являє собою забезпечення більшості глобальних валют.

У минулому році великодушний метал побив усі свої минулі рекорди, піднявшись ще на 30%. При всьому цьому очікується, що в майбутньому золото покаже ще більше зростання і на тлі євро і південноамериканського боргових криз стане всесвітньо загальновизнаним фаворитом.

Особливо актуальна стабільність золота в критеріях все більш зростаючих проблем в США, які забезпечили світ загальною валютою. У разі якщо південноамериканська уряд не зуміє розрахуватися по своїх величезних боргах, який вже на даний момент перевершує $ 16 трлн, то у нього є тільки два виходи: оголосити дефолт або надрукувати ще більш засобів. У першому випадку кредитори Америки і всі особи, які мають на руках її валюту, буденно залишаться без засобів.

2-ий варіант означає, що кількість баксів в світі різко зросте, що призведе до їх знецінення. В критеріях такої глобальної небезпеки у інвесторів є тільки один надійний метод зберегти свої заощадження - перевести паперові кошти в реальні активи. Одним з більш ліквідних і комфортних для зберігання і реалізації є конкретно золото.

Процес конвертації коштів в дорогоцінні метали відбувається вже на даний момент і останнім часом буде тільки набирати обертів.

Фаворити Вірують В МЕТАЛ

Саудівська Аравія, що займає на даний момент 1-е місце в світі за обсягом видобутку і експорту нафти, рівномірно позбавляється від американської валюти, розуміючи її безперспективність. Уряд, де щоденний рівень видобутку нафти перевершує 8 млн барелів, стало в минулому році абсолютним фаворитом з купівлі золота - за даними Глобального ради по золоту, країна наростила свої золоті запаси до 322 тонн.

Не відстає від найбільшого суперника по нафтовому експорту і Наша батьківщина. За найближчим часом припаси золота в країні зросли більш ніж удвічі, досягнувши 883 тонни.

На даний момент Наша батьківщина займає 8-е місце в світі за запасами дорогоцінного металу. При всьому цьому уряд Росії не зупиняється на досягнутому і продовжує інтенсивно скуповувати його.

Китай також не залишається осторонь. З початку року країна імпортувала через Гонконг 458,6 тонни золота, довівши рівень власних золотих резервів до більш 1 тис. Тонн. Уперше за останні три роки попит на золото в Китаї випередив індійські характеристики, це свідчить про те, що банк Китаю продовжує збирати золоті резерви.

Норвегія, яка займає третє місце серед нафтових експортерів в світі, також рівномірно отрешается від інвестицій на фондовому ринку в південноамериканську валюту. Країна з одним з вищих рівнів життя у світі воліє вкладатися в дорогоцінні метали.

Іран і ОАЕ, що також входять до переліку глобальних експортерів нафти, дотримуються аналогічної політики. Так, тільки за останній місяць Іран купив у Туреччині золота на $ 1,83 млрд. У сховищах країни на даний момент знаходиться більше 900 тонн цього металу.

Не відстає від них і Мексика, яка входить в топ-10 глобальних нафтових експортерів. Країна вже кілька місяців поспіль збільшує свої золоті резерви, збільшивши їх обсяг до 4040000 унцій.

Особливо в жалюгідному становищі в цій ситуації перебувають Штати, які вже багато років є абсолютним світовим фаворитом по споживанню нафти. Країна, що видає всього 8% світового обсягу видобутку пального на рік, у той же час розтрачує практично чверть від загальної величини. Цей дисбаланс не йде країні на користь, ставлячи її в залежність від експортерів, які менше зацікавлені в американській валюті.

Джерело: http://kp.ua