"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Судноплавство могло стати передумовою смерті тюленів на Каспії - ЗМІ

На міжнародному семінарі з дилемі каспійського тюленя, проведеного в Актау, вчені висловили основну причину смерті тюленів - судноплавство, пише регіональне видання «Актау-Лада». 25 березня 2012 на береговій смузі Каспійського моря від мису Урдюк до місцевості Баутінская коса, були виявлені ...

На міжнародному семінарі з дилемі каспійського тюленя, проведеного в Актау, вчені висловили основну причину смерті тюленів - судноплавство, пише регіональне видання «Актау-Лада».

25 березня 2012 на береговій смузі Каспійського моря від мису Урдюк до місцевості Баутінская коса, були виявлені 35 мертвих особин каспійського тюленя.

Згідно з результатами експертизи, при мас-спектрометричному дослідженні (печінка, шлунок, кишковий тракт) в мертвих особинах тюленів знайдено завищений вміст токсичних частин: вуглецю 0,68 мг / кг, 0,79 мг / кг, 0,84 мг / кг; фосфору 0,46 мг / кг, 0,69 мг / кг, 0,92 мг / кг; хлору 0,72 мг / кг, 0,78 мг / кг, 0,88 мг / кг. Таким макаром, однієї з обставин масової смерті тюленів названо токсикологічне отруєння.

«Уповноваженими органами при видачі дозволів на судноплавство не враховувалися місця пересування і лежбищ тварин», - цитує видання спец природоохоронного прокурора Мангістауської області Омара Сутбаева.

За даними природоохоронної прокуратури, в 2012 році було видано 160 дозволів на судноплавство в зимовий і весняний періоди, і ні в якому разі не враховувався ареал розповсюдження морських тварин.

ІА Новини-Казахстан.