"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

У Туркменістані проходить регіональний форум з питань екології Каспію

В прикаспійської Аваза (Туркменістан) за участю Інтернаціонального інституту океанів (IOI) проводиться регіональний семінар «Каспійське море - сталий розвиток та управління», доповідає у вівторок госінформслужба Туркмен тяжіти хабарлари (ТДХ). У роботі форуму, організованого МЗС Туркменістану та Держпідприємством з питань Каспійського моря ...

В прикаспійської Аваза (Туркменістан) за участю Інтернаціонального інституту океанів (IOI) проводиться регіональний семінар «Каспійське море - сталий розвиток та управління», доповідає у вівторок госінформслужба Туркмен тяжіти хабарлари (ТДХ).

У роботі форуму, організованого МЗС Туркменістану та Держпідприємством з питань Каспійського моря при президентові Туркменістану, учавствуют глави і специ профільних міністерств і відомств, природоохоронних структур Туркменістану, Азербайджану, Ірану, Казахстану, Росії, а також міжнародні фахівці.

В Аваза відбудеться презентація інтернаціональних правових норм в галузі розвідки та експлуатації нафтогазових ресурсів, захисту морського середовища, регулювання судноплавства, розвитку морської торгівлі, транспорту, портів, реєстрації суден, рибальства - на прикладі Каспійського моря.

Згідно з повідомленням, в доповіді, який представив президент IOI Авні Бехнам, говорилося, що «вирішальними критеріями стійкості глобальної економічної системи зараз виступають розуміння усіма країнами і народами спільності тривалих цілей розвитку та готовність спільно добиватися їх втілення».

В програмку семінару включені такі теми, як «Концепція політики управління океанами», «Принципи сталого розвитку», «Управління прибережною зоною», «Зміна клімату», «Економіка моря», «Імітація ситуацій різного роду на прикладі Каспійського та інших морів за допомогою спец програмного забезпечення BILKO і GIS »,« Морське просторове планування ».

Програмка містить в собі такі нюанси, як формування новітньої моделі світової економіки, яка збалансує сталий економічний розвиток країн з соц і екологічними якостями.

Згідно з повідомленням, прибуткове географічне положення - на перехресті морських, повітряних, авто шляхів, що пролягають по Євразійському материку інтернаціональних транспортних коридорів, багатющі вуглеводневі, рибні та інші природні ресурси, які підходять кліматичні умови зробили Каспійський регіон жваво розвиваються фабричним, транспортним і курортним центром, якому відводиться принципова роль в світовій економіці.

«Спільно з тим, індустріалізація тягне за собою і техногенні екологічні труднощі, пов'язані з господарською діяльністю людини та мають транскордонний характер. Разом з природними природними факторами, це робить дуже вразливою екологічну систему Каспійського моря і його прибережних територій », - сказано в повідомленні.

В поточний час, за оцінкою професіоналів і висновкам авторитетних міжнародних професіоналів, туркменський сектор Каспійського моря вважається більш екологічно чистим, що роз'яснюється планомірно і навмисно проведеної в цій галузі роботою.

Зацікавлений обмін поглядами в процесі першого дня зустрічі відбувся з питань щодо розробки проекту Конвенції про правовий статус Каспійського моря як базисного документа.

Учасники семінару, кажучи про значущість усіх проведених самітів глав прикаспійських країн, що відбулися в 2002 році в Ашхабаді, в 2007 році в Тегерані і в 2010 році в Баку, відзначили, що будь-який з їх став вагомим кроком у майбутньому просуванні спільних зусиль, націлених на розвиток добросусідських відносин між прикаспійськими країнами.

Це майже в усьому призначило активізацію діяльності спеціальної робочої групи з розробки проекту Конвенції про правовий статус Каспійського моря, до складу якої входять представники Азербайджану, Ірану, Казахстану, Росії та Туркменістану.

Чинним кроком на шляху вироблення узгоджених рішень з різних нюансам каспійської проблематики стало прийняття Рамкової Конвенції з захисту морського середовища Каспійського моря, на базі якої на даному кроці здійснюється природоохоронна діяльність на Каспії, також Угоди про співробітництво в сфері безпеки на Каспійському морі, підписаного в листопаді 2010 року.

Міжнародно-правова база, закладена в цих документах, отримала свій розвиток в підписаному в серпні 2011 року Протоколі про регіональну готовності, реагуванні та співробітництво в разі інцидентів, що викликають забруднення нафтою.

Був також відзначений той факт, що на IV сесії конференції сторін Тегеранської конвенції, що пройшла в грудні 2012 року в Москві, всіма прикаспійськими державами був схвалений Протокол щодо захисту Каспійського моря від забруднення з наземних джерел і в підсумку здійснюваної на суші діяльності.

Trend