"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Вкладати кошти Нацфонд всередині країни можна тільки в вигідні проекти - Марченко

 Вкладати кошти державних фондів всередині країни можна тільки в вигідні проекти, що пройшли незалежну експертизу, вважає глава Державного банку Казахстану Григорій Марченко. На даний момент ведеться жвава дискусія, чи має сенс інвестувати в національну економіку кошти суверенних фондів. З одного боку, це підтримує ...

 Вкладати кошти державних фондів всередині країни можна тільки в вигідні проекти, що пройшли незалежну експертизу, вважає глава Державного банку Казахстану Григорій Марченко.

На даний момент ведеться жвава дискусія, чи має сенс інвестувати в національну економіку кошти суверенних фондів. З одного боку, це підтримує її зростання, з іншого - провокує інфляцію.

«Ми вважаємо, що частина коштів суверенних фондів повинна вкладатися всередині країни. Але люди повинні бути переконані, що це вигідні проекти, і що вони реалізуються на базі державно-приватного партнерства (ДПП) », - виголосив Марченко в інтерв'ю телеканалу« Наша батьківщина 24 # 8243 ;.

При всьому цьому, за його словами, хорошою може бути структура, де 51% вносить стратегічний інвестор (зарубіжний або державний), якусь частину цих витрат фінансує бюджет, а решту 20-25% - за рахунок коштів грошових інститутів, у тому числі державних фондів.

«Працівники цього суверенного якого державного фонду зобов'язані мати можливість зробити незалежну експертизу властивості цього проекту і дати поради власним управлінню: так, цей проект вигідний, він окупається, і ми можемо в нього вкладатися», - додав Марченко.

Він також пояснив, що основною проблемою бачиться не відсутність коштів, а відсутність вигідних проектів.
Що стосується управління золотовалютними резервами і здатності їх інвестування всередині країни, то це питання ще більше непростою.

«В Росії бажаючих издержи півтрильйона баксів сильно багато», - зазначив він. На 15 лютого міжнародні резерви РФ становили 529 500 000 000 баксів.

ІА Новини-Казахстан.