"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Казахстан і Білорусь домовляться про постачання нафти

Казахстан і Білорусь - у процесі підготовки міжурядової угоди про торговельно-економічне співробітництво в галузі поставок нафти і нафтопродуктів з РК в РБ. Проект контракту буде розглядатися у вересні поточного року в Талдикоргані на засіданні міжурядової комісії з торговельно-економічного співробітництва, сказало Білоруське телеграфне агентство.

Як зазначив в інтерв'ю БелТА надзвичайний і повноважний посол Білорусі в Казахстані Валерій Брильов, який готується документ "досить складний, оскільки ця угода повинна завізувати і російська сторона, так як транспортування нафти буде йти по російській трубі".

Якщо в 2010-ом Казахстан експортував до Білорусі (йдеться про постачання газойля і мазуту для майбутньої переробки на заводах) більше 650 тисяч тонн нафтопродуктів на 314,5 мільйона баксів, то в минулому році - всього 54,7 тисячі тонн на 34,5 мільйона в американській валюті. Настільки "чутливе" пониження пов'язано з тим, що республіка прагне до підвищення глибини переробки "темного золота" всередині країни. В РК вона на даний момент знаходиться на рівні приблизно 50%, в той час як в Білорусі вже наближається до 90%.

Як для росту глибини переробки, так і для випуску нових видів нафтопродуктів, Казахстан інтенсивно реалізує проекти з реконструкції нафтопереробних компаній.

"Це прибутковіше, ніж гнати сиру нафту, тому казахстанська сторона і прагне збалансувати свою торгівлю з Білоруссю", констатував дипломат. Крім того, за його словами, РБ з сьогоднішнього року почала експортувати в РК в маленьких обсягах і свої нафтопродукти: бензин, масла, гас. Також через місцевість Білорусі здійснюється транзит казахстанської нафти в напрямку європейських споживачів.

У минулому році він склав 2,2 мільйона тонн, що практично на 70% менше, ніж було в 2010-ом. Пониження обсягу транзиту в цілому впливало і на скорочення експорту білоруських послуг Казахстану.