"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Може бути все! Дій!

Стартував республіканський конкурс думках "Інноваційний Казахстан" 2012 року. Казахстанські кулібіни можуть подати заявки для вирішення 143 задач в різних сферах економіки.

Це змагання новаторів республіки проводиться за ініціативи Фонду державного добробуту "Самрук-Казина" вже в 2-ий раз. Конкурс покликаний відшукати, а потім і втілити найкращі проекти, які спочатку націлені на вирішення головних технологічних задач дочірніх компаній ФНБ.

"Інноваційний Казахстан" стартує в поточному році під девізом "Може бути все! Дій!" і від конкурсу-2011 відрізняється спочатку власної конкретністю. Нацкомпаній для конкурсантів визначені 143 задачки, які актуальні для "дочок" ФНБ "Самрук-Казина", зазначив на прес-конференції заступник голови правління фонду Куандик Бішімбаев.

Тому по самим найкращим проектам буде надано грант, і в майбутньому вони реалізуються в нацкомпаній.

Загалом буде виявлено три фаворита в кожній з 6 номінацій - "Нафта і газ", "Енергетика", "Транспорт", "Гірнича справа", "Телекомунікації" та "Машинобудування". Засновані також особливі номінації - це "Енергоефективність та ресурсозбереження», «Інші джерела енергії", "Найкраща компанія - активний учасник конкурсу" та "Найкращий інноваційний експерт".

1-ий - стартовий - проект сьогоднішнього року був зареєстрований на веб-сайті конкурсу www.i-kaz.kz прямо під час прес-конференції. Технічний директор однієї з IT-компаній Кайрат Ахметов душею хворіє за столицю і бажав би, щоб Астана була завжди чистою і безпечною.

Тому юнак пропонує до реалізації проект безкоштовного додатку для мобільних пристроїв "Це моє місто". Будь-яка людина, коли побачить, скажімо, відкритий лючок або не вивезений впору сміття, зуміє це сфотографувати і вислати "картину" з координатами на особливий веб-сайт (при цьому ця безстороння інформація продублюйте в соц мережах).

Комунальні служби, впевнений К. Ахметов, будуть жвавіше реагувати і усувати проблемні "точки".

Директор департаменту інноваційної політики АТ "Самрук-Казина" Галим Амре зазначив, прийом заявок триватиме до 5 грудня, і уповає, що вже до кінця поточного року визначаться фаворити.

Джерело: Марія БУРКАЕВА, Казахстанська правда