"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Наша батьківщина з 2014 р може почати поставляти 7 млн ​​т нафти Китаю через Казахстан

Російська Федерація (РФ) з наступного року планує поставляти 7 млн ​​т нафти в Китай засобом swap-схем з Казахстаном. Про це сказав Міністр енергетики Олександр Новак, коментуючи ймовірні варіанти поставок нафти з РФ до Китаю, передають російські ЗМІ. Міністр пояснив, що ...

Російська Федерація (РФ) з наступного року планує поставляти 7 млн ​​т нафти в Китай засобом swap-схем з Казахстаном. Про це сказав Міністр енергетики Олександр Новак, коментуючи ймовірні варіанти поставок нафти з РФ до Китаю, передають російські ЗМІ.

Міністр пояснив, що в поточний час РФ поставляє в Казахстан 7 млн ​​т нафти на рік, а з 2014 р сусідня республіка повинна буде поставляти російської стороні такої ж обсяг сировини по swap-схемі. «Передбачається, що цей обсяг буде поставлятися вже прямо в Китай», - виголосив глава Міненерго.

Як сказав міністр нафти і газу Казахстану Сауат Минбаєв в 2014 р через місцевість країни можуть початися поставки російської нафти в Китай за казахстанському трубопроводу «Атасу - Алашанькоу». Він також підтвердив, що ведуться переговори по swap-операціями в обсязі 7 млн ​​тонн.

Крім того, А. Новак повідав, яким чином можуть бути організовані поставки російської нафти в Китай по ССТО. За його словами, тут передбачений наростаючий графік. «Я на даний момент точно не пам'ятаю числа, але по-моєму, цього року 800 тис. Т, в майбутньому році - додатково 2 млн т, з 2015-го - ще. До 2018-го - до 15 млн », - виголосив міністр.

Нагадаємо, раніше Росія і Китай уклали міжурядову угоду про розширення співробітництва в сфері торгівлі сирою нафтою. В той же день «Роснефть» і китайська CNPC підписали головні умови додаткових поставок нафти, згідно з якими сторонами планується укласти договори про поставку сировини нафтопроводом «Сковородино-Мохе» (відвід від ССТО) протягом 25 років. Ці додаткові поставки повинні початися вже з цього року.

Президент «Роснефти» Ігор Сєчін в деньок підписання заявляв, що угода про збільшення поставок нафти передбачає поставки на додаток до діючих договорів у обсязі 0,8 млн т нафти в 2013 р Наступного, за словами глави «Роснафти», передбачений «зростання поставок в узгодженні з інфраструктурними здібностями на піку до 31 млн тонн за трьома напрямами ». На даний момент, РФ експортує в КНР 15 млн т нафти на рік.

http://oilnews.com.ua