"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

В уряді розробляється Концепція розвитку паливно-енергетичного комплексу Казахстану на тривалий період

У поточний час в Міністерстві промисловості та нових технологій йде робота над Концепцією розвитку паливно-енергетичного комплексу Казахстану на тривалий період, про що журналістам сказав віце-прем'єр - міністр промисловості та нових технологій Асет Ісекешев. "Даний документ важливий для визначення Стратегії розвитку ...

У поточний час в Міністерстві промисловості та нових технологій йде робота над Концепцією розвитку паливно-енергетичного комплексу Казахстану на тривалий період, про що журналістам сказав віце-прем'єр - міністр промисловості та нових технологій Асет Ісекешев.

"Даний документ важливий для визначення Стратегії розвитку енергетики країни. Концепція має бути представлена ​​на розгляд в уряд вже влітку поточного року ", - вимовив пан Ісекешев.

За його словами, документ повинен включити в себе наступні дані: розподіл усіх видів джерел енергії надалі, їх місце розташування та схеми розвитку енергетичної інфраструктури.

"Так, нам вже на даний момент слід знати, якою буде дещиця поновлюваних джерел енергії (ВДЕ), вугільної або газової енергетики в загальній енергокорзіне країни в найближчій і довгостроковій перспективі", - зазначив віце-прем'єр.

Нагадаємо, що раніше Нурсултан Назарбаєв доручив уряду виконати до 2050 року перехід на інші джерела енергії. Їх дещиця до цього часу повинна скласти більше 50%.

За офіційними даними, в поточний час 80% всієї електроенергії в країні виробляється вугільними станціями. На частку газових припадає 11%, на гідроенергетику - 10%, а дещиця вітро- і сонячних установок становить всього 0,5%. В Казахстані до ВДЕ відносять тільки два останні види енергетики. Хоча в світі в цю групу включають і ГЕС.

"Якщо ми будемо розглядати в рамках ВДЕ всі три перерахованих виду енергетики, то нам повністю реально приростити їх частку в загальному обсязі виробництва електроенергії до 13% до 2015 року", - вважає пан Ісекешев.

За його інфи, в республіці планується створення нового інституту енергетики та енергоефективності. "Сьогоднішні тренди у вітчизняній енергетиці - це розвиток енергоефективності та заощадження енергії. Тому при нашому міністерстві йде до закінчення робота над створенням нового інституту енергетики та енергоефективності, який повинен отримати офіційний статус в 2-ій половині поточного року ", - виголосив віце-прем'єр. Він уточнив, що інститут створюється на базі раніше існуючого АТ "Каз-енергоекспертіза".

"На сей день у нас зібрана група експертів, інженери, вчені, які змогли зробити контакти з провідними структурами Країні висхідного сонця, Німеччини, Франції, Кореї, дослідивши їх досвід роботи з формування внутрішнього енергоринку", - зазначив пан Ісекешев.

Він пояснив, що створення подібної структури продиктовано тими завданнями, які ставить перед собою республіка і які відображені в Держ програмці форсованого індустріально-інноваційного розвитку (ФІІР). "В рамках ФІІР основний упор робиться на створення відповідної інфраструктури, яка містить в собі розвиток енергетики. Ця гілка повинна розвиватися на випередження. А тому нам зараз дуже необхідні сильні специ, що володіють останніми технологіями і розробками ", - резюмував віце-прем'єр.

panoramakz.com