"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

У Казахстані затверджено освіжені Правила придбання продуктів, робіт і послуг надрокористувачами

Уряд Казахстану своєю постановою затвердив Правила придбання продуктів, робіт і послуг надрокористувачами, передає порталoilnews.kz з посиланням на управління інформації Міністерства промисловості і нових технологій РК. Згідно з повідомленням, дані Правила розроблені в узгодженні з Законом «Про надра та надрокористування». Положення Правил орієнтовані на регламентацію ...

Уряд Казахстану своєю постановою затвердив Правила придбання продуктів, робіт і послуг надрокористувачами, передає порталoilnews.kz з посиланням на управління інформації Міністерства промисловості і нових технологій РК.

Згідно з повідомленням, дані Правила розроблені в узгодженні з Законом «Про надра та надрокористування». Положення Правил орієнтовані на регламентацію порядку придбання надрокористувачами ТРУ при проведенні операцій з надрокористування і містять окремі регламенти закупівель як для надрокористувачів за договорами на тверді корисні копалини, так і для надрокористувачів за договорами на вуглеводневу сировину.

А саме, Правила передбачають такі основні нововведення, як розміщення надрокористувачами конкурсних документацій вгосударственной інформаційній системі «Реєстр продуктів, робіт та послуг застосовуються при проведенні операцій з надрокористування, та їх виробників»; проведення замовниками закупа методом через систему електричного закупа в електричній формі; закуп з 1-го джерела у казахстанського виробника продуктів, робіт і послуг, що є єдиним постачальником, зареєстрованим у базі даних продуктів, робіт, послуг та їх постачальників, що формується та ведеться Державним інститутом розвитку в галузі розвитку місцевого змісту. Передбачається і укладення тривалих договорів про закупівлі, у разі якщо закуп таких продуктів, робіт і послуг передбачений в середньостроковій і тривалої програмці закупа і т. д..

Не рахуючи того, Правилами оновлено порядок проведення закупа методом відкритого конкурсу, який повинен зараз проводитися в два кроки. На першому кроці передбачається розміщення оголошення про проведення відкритого конкурсу в системі і повторюваному друкованому виданні, збір конкурсних заявок, розтин конкурсною комісією конкурсних заявок, розгляд конкурсною комісією конкурсних заявок на відповідність вимогам конкурсної документації зі складанням протоколу допуску до ролі у відкритому конкурсі. 2-ой крок включає уявлення можливими постачальниками, допущеними до ролі у відкритому конкурсі, конкурсних цінових пропозицій, розгляд конкурсних цінових пропозицій та визначення фаворита відкритого конкурсу із складанням протоколу підведення підсумків, укладення контракту з переможцем відкритого конкурсу.

Загалом Правила орієнтовані на підтримку російського виробника, які, в свою чергу, нададуть можливість вітчизняним виробникам підвищити конкурентоспроможність виробництва і приготуватися до майбутніх інтеграційних процесів у світову економіку, наголошується в повідомленні МІНТ.

 Oilnews.kz