"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Карачаганак: підсумки року

На Карачаганаку в минулому році не лише здобули практично 140 млн. барелів водянистих вуглеводнів, так і знизили до рекордного рівня обсяги спалювання газу в факелах. Компанія «Карачаганак Петроліум Оперейтінг Б. В.» (КПО) спалила лише 0,13% видобутого блакитного пального, інші 99,87% були ...

На Карачаганаку в минулому році не лише здобули практично 140 млн. барелів водянистих вуглеводнів, так і знизили до рекордного рівня обсяги спалювання газу в факелах.

Компанія «Карачаганак Петроліум Оперейтінг Б. В.» (КПО) спалила лише 0,13% видобутого блакитного пального, інші 99,87% були застосовані для потреб родовища, вислані на переробку, закачані в пласт для підтримки тиску. Обсяги викидів парникових газів скоротилися більш ніж на 1 млн. тонн.

Величезних фурроров компанія досягла і в справі націоналізації кадрів - зараз 93% службовців КПО - казахстанці.

Компанія КПО, розробляє циклопічні родовище Карачаганак в Західному Казахстані, підвела підсумки виробничої діяльності у 2012 році. Повідомляється, що рівень видобутку досягнув 139,5 млн. барелів в нафтовому еквіваленті стабілізованих і нестабілізованих водянистих вуглеводнів, газу та паливного газу. При всьому цьому обсяг оборотної закачування газу для підтримання пластового тиску склав 8,6 млн. кубометрів, що приблизно відповідає 49% від загального обсягу видобутого газу.

Як зазначив генеральний директор КПО Даміано Ратті, «до справжнього моменту партнерами по КПО було інвестовано понад 17 мільярдів. баксів в освоєння Карачаганак. При всьому цьому сума прямих виплат в бюджет РК склала 8,8 мільярдів. доларів».

«В ході розробки родовища використовуються самі передові промислові технології, що забезпечує найвищу економічну віддачу для Республіки Казахстан і партнерів по проекту», - додав Даміано Ратті.

Розташоване в Західно-Казахстанської області газоконденсатне родовище Карачаганак є одним з найбільших і найскладніших у Казахстані виходячи з переконань експлуатації. Зараз на Карачаганаку знаходяться в експлуатації 96 видобувних і 16 нагнітальних свердловин при загальному фонді свердловин 377 одиниць.

«Карачаганак Петроліум Оперейтінг» заявляє, що тримається принципів сталого розвитку та найвищих еталонів у галузі охорони середовища в усіх якостях власної діяльності. І підтверджує це цифрами. З 1997 року обсяг інвестицій КПО в природоохоронні заходи склав практично 239,4 млн. баксів. При всьому цьому компанія стовідсотково підтримує ініціативу уряду Республіки Казахстан щодо переходу до «зеленої» економіки. У минулому році показник утилізації газу на Карачаганаку склав 99,87%, що є досягненням світового рівня, підкреслюють у компанії.

У 2012 році факельне спалювання газу не перевищувала 0,78 тонни на одну тисячу тонн видобутої сировини. Зіставлення цих цифр з відповідними середніми показниками глобальних та європейських нафтогазовидобувних компаній свідчить про лідерство КПО в даній сфері.

КПО розробила і ввела «Стратегію управління викидами парникових газів», прийнявши на себе добровольческое зобов'язання зменшити викиди парникових газів протягом найближчих 5 років. У результаті реалізації цієї стратегії КПО змогла досягти скорочення обсягів викидів більш ніж на один мільйон тонн.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферу, що здійснюються в процесі експлуатації виробничих об'єктів КПО, контролюються засобом системи автоматичного збору даних та екологічного моніторингу. Станції моніторингу розташовані як на самих джерелах викидів, так і по всій місцевості родовища і на межах санітарно-захисної зони. Не рахуючи цього, КПО постійно веде моніторинг властивості повітря в районах, прилеглих до родовища Карачаганак.

Будучи наикрупнейшим роботодавцем в регіоні, КПО робить свої зобов'язання щодо охорони здоров'я власних службовців і створення тривалих робочих місць з високо конкурентноспроможною системою оплати праці. Не рахуючи цього, КПО реалізує програмки, спрямовані на збільшення проф рівня місцевих працівників компанії.

Націоналізація кадрів є принциповим структурним ланкою в розробці економічної спадщини КПО. Її метою є найбільше підвищення здібностей працевлаштування місцевого населення та інвестування в проф розвиток казахстанських працівників компанії. Визнаючи значимість цього питання, КПО розробила і запровадила систему збільшення багатообіцяючих місцевих службовців до рівня керуючих у всіх підрозділах компанії. КПО приділяє підвищену увагу розвитку професійних і цілеспрямованих казахстанських службовців і надає всіляке сприяння їх майбутнього проф зростанню.

Результатом цієї політики стало досягнення запаморочливого результату - 93% працівників КПО складають казахстанці. І це не просто відповідність здійснюваної державою політики, всі працівники компанії отримали достатні знання і досвід, щоб повністю відповідати високим вимогам, які пред'являє КПО. В цілому казахстанські співробітники КПО займають 69% всіх управлінських позицій і 95% керівних посад нижчої ланки і навчених професіоналів.

За минулі роки КПО інвестувала понад 168 млн. баксів в навчання і розвиток казахстанських професіоналів. При всьому цьому компанія інтенсивно використовувала як забезпечена інтернаціональний досвід, так і власні навчальні ресурси. До роботи також були залучені відомі навчальні заклади. Протягом 2012 року близько 3 тисяч казахстанських службовців КПО пройшли проф навчання промислової безпеки, технічної компетентності, також брали участь у програмках розвитку управлінських, особистих і мовних здібностей. Загальна тривалість проф навчання протягом 2012 року склала 346 тисяч годин, а сума виділених коштів на ці цілі склала 13 млн. баксів.

Вобщем, КПО не лише інвестує в підвищення кваліфікації власних службовців, так і сприяє розвитку місцевих постачальників продуктів і послуг. КПО - одна з перших компаній в Республіці Казахстан, де була вдало впроваджена програма розвитку казахстанського змісту. Програмка розвитку російських постачальників дозволила використовувати в освоєнні Карачаганак більше 3 тис. російських компаній, які в цілому отримали від компанії замовлень на суму понад 4 мільярдів. баксів.

У 2012 році дещиця казахстанського змісту в договорах КПО на поставку продуктів, робіт і послуг досягла 56%, що у валютному вираженні становить 336 млн. баксів.

Як зазначає Даміано Ратті, зараз Карачаганак відіграє значну роль у соц, економічному та культурному розвитку Західно-Казахстанської області.

- Соціальні проекти КПО - це приємний приклад соціальної відповідальності компанії та вдалої співпраці з місцевими органами влади, що сприяє дієвому використання потенціалу Карачаганак, - додав він.

У результаті сформованого партнерства за минулі роки побудовано величезну кількість нових шкіл, дитячих дошкільних закладів, лікарень, об'єктів соціально-побутового призначення, прокладені сотки км доріг. При всьому цьому загальна сума інвестицій КПО в розвиток соціальної інфраструктури Західно-Казахстанської області перевищила 240 млн. баксів. Список і пріоритетність соц проектів КПО визначаються разом з акиматом Західно-Казахстанської області. Усі проекти реалізуються в повному узгодженні з вимогами законодавства РК, буд норм і внутрішніх процедур КПО. Необхідно відзначити, що всі соціальні проекти реалізуються із залученням тільки казахстанських підрядників. Раз на рік на їх втілення в життя КПО виділяє 20 млн. баксів.

Зусилля компанії у розвиток соціальної інфраструктури регіону були визнані на республіканському конкурсі соціальної відповідальності бізнесу «Парыз», де КПО отримала вищу нагороду в категорії «Кращий соц проект».

Аміна ДЖАЛІЛОВА,

Казахстанська правда