"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

АТ «Самрук-Енерго» в 2012 році отримав рекордний прибуток - майже 18 мільярдів тенге

АТ «Самрук-Енерго», дочірня компанія АТ \" ФНБ «Самрук-Казина», за підсумками роботи в 2012 році отримало прибуток в сумі 17955 млн тенге, що перевищує плановий показник на 19%. Про це йдеться в повідомленні компанії з посиланням на звіт, поданий головою правління АТ ...

АТ «Самрук-Енерго», дочірня компанія АТ \" ФНБ «Самрук-Казина», за підсумками роботи в 2012 році отримало прибуток в сумі 17955 млн тенге, що перевищує плановий показник на 19%. Про це йдеться в повідомленні компанії з посиланням на звіт, поданий головою правління АТ «Самрук-Енерго» на зборах трудового колективу 26 лютого.

Як передає портал oilnews.kz у ньому наголошується, що зростання даного показника в головному пов'язаний з підвищенням прибутку на 14% від компаній, що обліковуються за способом пайової ролі. Істотний вплив на зростання консолідованого чистої прибутку і зростання активів групи компаній зробило придбання 50% частки ТОВ «Экибастузская ГРЕС-1 їм. Булата Нуржанова».

«Ми отримали рекордний прибуток. Це вийшло завдяки, як зростання економіки країни і рішень, які приймалися управлінням Казахстану, так і завдяки роботі нашого колективу», - заявив, зокрема, глава «Самрук-Енерго» Алмасадам Саткалиев.

Згідно з прогнозними даними, у 2013 році планується зростання загальних доходів на 46% по відношенню до 2012 року і зростання чистої прибутку в 2,8 рази, у зв'язку з планованим включенням у консолідацію компаній ТОВ «Экибастузская ГРЕС-1», АТ «ВК РЕК» і ТОВ «Шыгысэнерготрейд».

В цілому А. Саткалиев іменував 2012 рік досить вдалим для АТ «Самрук-Енерго». «Всі характеристики, заплановані урядом РК і АТ «Самрук-Казина» були виконані», - виголосив він.

За даними компанії, обсяг виробництва електроенергії склав 14528 млн. квтг., перевищивши плановий показник, що пов'язано із зростанням виробництва електроенергії АТ «Жамбылская ГРЕС їм.Т.І.Батурова» і АТ «Станція Экибастузская ГРЕС-2». План по реалізації електроенергії також перевиконано, і склав 5626 млн. кВт.ч. Перевиконані плани щодо послуг з передачі та рассредотачиванию електроенергії. На 9% перевиконано обсяг видобутку вугілля, що було пов'язано з необхідністю поповнення запасів на складах ТОВ «Экибастузская ГРЕС-1 їм. Булата Нуржанова» та підвищенням поставок «Павлодарэнерго» (ПТЭЦ-2,3). За звітний період виведені зі збитків АТ «Алатау Жарык Компаниясы» і ТОВ «АлматыЭнергоСбыт».

Для АТ «Самрук-Енерго» 2012 рік ознаменувався низкою важливих подій. Так, компанія нагадала, 27 березня 2012 р. в Сеул у рамках робочого візиту Президента Республіки Казахстан Н.А.Назарбаєва в Республіку Корея підписано Контракту купівлі-продажу акцій АТ «Балхашская ТЕС».

3 липня 2012 року у процесі загальнонаціонального телемосту «Сильний Казахстан побудуємо разом!» Глава країни в режимі «онлайн» віддав дозвіл запустити в експлуатацію 8-й енергоблок на ТОВ «Экибастузская ГРЕС-1».

13 вересня 2013 року в рамках офіційного візиту до Республіки Казахстан Президента Республіки Корея Лі Мен Бака пройшла офіційна церемонія початку будівництва 1-го модуля Балхашської ТЕС потужністю 1 320 МВт. Церемонії пройшла у форматі телемосту «Астана - Улькен» з роллю глав 2-ох країн.

В рамках ДП ФИИР введена в експлуатацію унікальна високонапірна Мойнакськая ГЕС потужністю 300 МВт, яка стала головним маневреним джерелом покриття пікових навантажень південної енергетичної зони країни. Загальна вироблення електроенергії з початку запуску станом на 15 лютого 2013 року - 599,1 млн квтг. Річна вироблення планується на рівні 1,027 мільярдів квтг.

У листопаді минулого року інтернаціональна рейтингова компанія Standard Poor's присвоїла «Самрук-Енерго» тривалий кредитний рейтинг на рівні «ВВ+», також рейтинг за державною шкалою - «kzAA-». Прогноз по рейтингах - «Стабільний».

Не рахуючи того, інтернаціональна рейтингова компанія Fitch Ratings привласнило «Самрук-Енерго» тривалі рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті на рівні «BBB» і «BBB+» і короткостроковий РДЕ в іноземній валюті «F3». Fitch також присвоїло компанії державний тривалий рейтинг «AAA(kaz)». Прогноз тривалим рейтингах також - «стабільний». Це дозволило АТ «Самрук-Енерго» розташувати в грудні на Ірландській фондовій біржі (ISE) і КАСІ п'ятирічні єврооблігації на суму 500 млн баксів, прибутковість визначена в розмірі 3,75% річних.

«Це найкраще розміщення казахстанських емітентів за всю історію грошового ринку Казахстану, - виділив Алмасадам Саткалиев. - Цей показник в поточний час є бенчмаркінгом для багатьох компаній, у тому числі інститутів розвитку Республіки Казахстан».

Говорячи про середньострокових і тривалих планах, стратегічних напрямах розвитку Суспільства, його цілі і задачки, голова компанія виголосив, що до 2022 року АТ «Самрук-Енерго» бачить себе державним оператором в сфері генерації електроенергії та видобутку вугілля, також конкурентоспроможним електроенергетичним холдингом євразійського значення.

А. Саткалиев також запевнив, що Суспільство і надалі буде управлятися необхідністю збільшення соціальної відповідальності. «Це один з найголовніших цінностей нашої компанії, - виголосив голова правління АТ «Самрук-Енерго». - Ми свідомо підійшли до зниження рівня травматизму, створення відповідних критерій праці, охорони довкілля, підтримки наших службовців і формування з плином часу гідних соц пакетів. Підтримуємо ініціативи країни, беремо участь у публічній роботі по смуги НДП «Нур Отан». Ми не в стороні від процесів, які відбуваються в країні. Ми підтримуємо курс нашого Президента. Ми є компанією, відповідальною за захист муніципальних інтересів у галузі енергетики».

В процесі зустрічі трудовому колективу було надано звіт про реалізацію головних напрямків Стратегії корпоративної соціальної відповідальності АТ «Самрук-Енерго».