"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

На колишньому ядерному полігоні пропонують зберігати радіоактивні матеріали та будувати АЕС - огляд преси за 1 березня

Інформаційне агентство «Казінформ» представляє огляд найцікавіших матеріалів, розміщених в республіканських газетах в п'ятницю, 1 лютого. До цін на бензин в нашій країні зі швидко зростаючим автопарком прикута загальна увага, пише «Експрес К» в матеріалі «За 1-е октанове число» На ...

Інформаційне агентство «Казінформ» представляє огляд найцікавіших матеріалів, розміщених в республіканських газетах в п'ятницю, 1 лютого.

До цін на бензин в нашій країні зі швидко зростаючим автопарком прикута загальна увага, пише «Експрес К» в матеріалі «За 1-е октанове число »

На тлі багатьох держав, особливо Старенького Світла, ціни на пальне у нас виглядають досить скромно. Але якщо порахувати, скільки л. на свої середні заробітки може придбати мешканець того чи іншої держави, картина вийде абсолютно інший. Фахівці Казпотребнадзора і «Рейтінг.kz» склали бензиновий зарплатомір казахстанців.

Найдорожчий 95-й бензин в лютому, за даними порталу MyTravelCost.com, лився на заправках Туреччини, Італії та Нідерландів. Все ж, казахстанських автолюбителів варто пошкодувати більше, ніж європейських. Так як по доступності бензину фахівці Казпотребнадзора і «Рейтінг.kz» розташували Казахстан на 36-му місці серед 65 держав. Для 1-го з найбільших в світі нафтодобувників цей підсумок виглядає різнобічно. Логіка «своя видобуток - дешевенький бензин» у нас очевидно не спрацьовує. Середній казахстанец на свою місячну заробітну плату може придбати всього 793 літра бензину. В нафтовидобувної Норвегії Аі-95 в 2,5 рази дорожче, але на середнє норвезьке платню придбати його можна за тамтешніми цінами вдвічі більше - 1572 літра, говориться в матеріалі.

***

На колишньому ядерному полігоні пропонують зберігати радіоактивні матеріали та будувати АЕС, доповідає «Літер» в матеріалі «Атомний притулок»

З 2010 року Банку ядерного пального (бят) пророкували «прописку» в Усть-Каменогорську, але він буде розміщений в іншому місці. Як варіант екологи пропонують Семипалатинський ядерний полігон.

Устькаменогорци з самого початку були проти проекту. Між тим голова обласної ради громадськості Володимир Лопаткін переконував: «5-відсотковий гексафторид урану переробляють на Ульбінського металургійному заводі (УМЗ) з 1964 року до теперішнього часу і, природно, там же зберігають цю продукцію, і техногенного забруднення атмосфери від виробництва ядерного пального немає» . Але міських жителів це не заспокоювало, доповнює газета.

«Але абсолютно отрешаться від атомної електроенергії через побоювання і страхів тупо. Адже можна не тільки лише зробити Банк ядерного пального, та й використовувати його на своїй атомній електростанції, для якої в Східному Казахстані є бездоганне місце - Семипалатинський ядерний випробувальний полігон », - вважає В.Лопаткін.

«Територія полігону займає близько 2-ух мільйонів гектарів землі. В радіусі 150 км немає житлових масивів. Період напіврозпаду радіоактивних частин - близько 100 років, і цей час земля полігону буде пустувати. Єдине, що може бути на ній збудовано, це атомна електростанція », - вважають в обласній раді громадськості.

«Більш того, за даними сейсмологів, важко відшукати місце надійніше, ніж територія полігону, - кажуть місцеві екологи. - Після сотень вибухів, які тут справили, тектонічні плити так утрамбовані, що можливість руху земної кори тут фактично дорівнює нулю.

Що стосується побоювань повторення чорнобильської аварії, то, на думку государя Лопаткіна, схоже ПП виключено. На сучасних АЕС закритого типу реактори розташовуються в особливих модулях, і навіть при нештатних ситуаціях вихід радіоактивних частин в атмосферу неможливий ».

Для розробки проекту громадські працівники Східного Казахстану пропонують запросити місцевих атомників з Курчатова і вчених світового рівня, а ось фінансувати будівництво, на їхню думку, повинен уряд, без ролі зарубіжних інвесторів.

КАЗИНФОРМ -