"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Max Petroleum продовжила ліцензію, може відновити буріння глибокої свердловини

Нафтовидобувна компанія Max Petroleum вчора розповсюдила прес-реліз, в якому поінформувала про продовження розвідувальної ліцензії на два роки до березня 2015 року. В рамках даної ліцензії компанія може продовжити оцінку та розробку маленьких свердловин на наявних родовищах, пробурити свердловини на 2-ух ...

Нафтовидобувна компанія Max Petroleum вчора розповсюдила прес-реліз, в якому поінформувала про продовження розвідувальної ліцензії на два роки до березня 2015 року. В рамках даної ліцензії компанія може продовжити оцінку та розробку маленьких свердловин на наявних родовищах, пробурити свердловини на 2-ух залишилися розвідувальних ділянках, також закінчити буріння свердловини Нур-1 з можливістю пробурити ще одну глибоку свердловину (Куржем-1), якщо буріння Нур-1 виявиться вдалим, передає портал oilnews.kz.

Але, як відзначають аналітики Халик Фінанс, для буріння глибоких свердловин потрібно додаткове фінансування. За їх даними, компанія планує пробурити 30-40 маленьких свердловин в цьому році, які будуть профінансовані за рахунок позики від Ощадбанку. В рамках програмки неглибокого буріння компанія планує провести оцінку та розробку родовищ Жана Маката, Західний Сагиз та Уйтас, буріння додаткових свердловин також планується на родовищах Західний Байчонас, Північний Ескене, Боркылдакты, Східний Кызылжар I і Північний Уйтас.

Max Petroleum також сказала про отримання ліцензії на пробну експлуатацію для 4 свердловин, які виробляють понад 2 000 бнс на родовищі Асанкеткен. Згідно даної ліцензії, нафта буде продаватися на внутрішньому ринку. Міністерство нафти і газу Казахстану також підтвердило головні умови для отримання статусу повної розробки родовища (FFD) на Боркылдакты. Цей статус дозволить продавати 80% виробленої нафти на експорт. Після отримання потрібних регуляторних дозволів 1П2013 родовище Боркылдакты стане другим родовищем зі статусом FFD.

В цьому ж прес-релізі Max Petroleum сказала про отримання дозволу від Міністерства нафти і газу для передачі ліцензії Ощадбанку у вигляді застави, потрібної для зростання розміру запозичення з $60 млн до $90 млн.

У Халик Фінанс відзначають, що повідомлення про продовження ліцензії є абсолютно точно позитивним для акцій. Оціночне і експлуатаційне буріння дозволить перевести значну частину умовних запасів на родовищах Уйтас і Західний Сагиз у категорію припасів 2P.

«Продовживши ліцензію, у компанії зараз є можливість закінчити буріння Нур-1 за умови отримання додаткового фінансування в $15-20 млн, за нашими оцінками. У минулому році Max Petroleum не змогла пробурити сольовий рівень і залишилася без належного фінансування для закінчення буріння свердловини Нур-1. Зараз, після вирішення регуляторних питань, ми вважаємо, що можливість відновлення буріння Нур-1 є досить високою. Опціон для буріння 2-ої свердловини, якщо буріння Нур-1 буде вдалим, ще більш збільшує шанси відновлення буріння», - откоментировали аналітики Халик Фінанс. - «Ми вважаємо, що спільна робота з зовнішнім стратегічним партнером буде більш хотимым для Max Petroleum варіантом буріння Нур-1 до мотивованої глибини. Інвестувавши $15-20 млн, партнер разом з Max Petroleum отримає можливість зробити виявлення родовища на ділянці, ресурси без урахування ризику якого оцінюються в 467 млн бнэ. Max Petroleum вже пробурила свердловину до глибини 5 500м з 7 250м, зацементувавши стовбур свердловини. У свою чергу, Max Petroleum поділить розвідувальні небезпеки і, в разі вдалого буріння, вже буде мати напарника для майбутньої розробки родовища. Ми покриваємо Max Petroleum, і на даний момент наша рекомендація знаходиться на перегляді».