"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Для реалізації проекту ТАПІ, як це було у випадку з проектом Баку - Тбілісі-Джейхан, потрібна підтримка нафтогазовидобувних компаній: експерт

Для реалізації проекту ТАПІ, як це було у випадку з реалізацією проекту Баку - Тбілісі - Джейхан, потрібна підтримка нафтогазовидобувних компаній, вважає генеральний директор АТ «КазТрансОйл» Кайргельди Кабилдін. «Газопровід ТАПІ - дуже непоганий проект, який матиме інтернаціональний резонанс. І для ...

Для реалізації проекту ТАПІ, як це було у випадку з реалізацією проекту Баку - Тбілісі - Джейхан, потрібна підтримка нафтогазовидобувних компаній, вважає генеральний директор АТ «КазТрансОйл» Кайргельди Кабилдін.

 «Газопровід ТАПІ - дуже непоганий проект, який матиме інтернаціональний резонанс. І для його реалізації потрібна підтримка нафтогазовидобувних компаній, як це було у випадку з реалізацією проекту нафтопроводу Баку - Тбілісі - Джейхан. Іншими словами повинні бути підписані угоди між ресурсодержателями, які мають забезпечити стабільність поставок і їх безпеку», - виголосив Кабилдін, відповідаючи на відповідне питання журналістів.

За його словами, не лише газ із західних регіонів Казахстану у разі промислової видобутку, так і з Рф може транзитом поданим проектом потрапити на швидкозростаючий ринок Індії.

«На мій погляд, немає нічого краще, ніж такі економічно привабливі проекти, які реально допоможуть стабілізувати ситуацію в Афганістані і Пакистані. Адже чималі кошти за транзит підуть на соціальні проекти в цих транзитних країнах», - зазначив він.

Як повідомлялося раніше з посиланням на індійські ЗМІ, офіційний Розділяй запропонував внести конфігурації в проект будівництва газопроводу Туркменістан-Афганістан-Пакистан-Індія (ТАПІ), згідно з яким його протяжність зросте, а будівництво почнеться з місцевості Казахстану.
А саме, видання The Hindu зазначає, що газопровід міг би взяти початок від містечка Шимкент - обласного центру Південно-Казахстанської області, і продовжитися в Узбекистані.
Як йдеться в статті, Індія представила концепцію газопроводу, який в подальшому може бути розширений і до місцевості Рф.
Згідно зі статтею, це питання дискуссировался на зустрічі міністра закордонних справ Індії Салмана Хуршида з його казахстанським співробітником Ерланом Идрисовым. Очікується, що до цієї теми сторони повернуться вже в наиблежайшие місяці.
Спочатку ТАПІ був ініційований Туркменістаном, і базисним документом визнано підписана в 2010 році Ашхабадское міждержавна угода держав-учасників про початок практичної реалізації проекту ТАПІ.
Туркменське уряд не так давно доповідало, що Ашхабад готується провести останнім часом ще одне засідання технічної робочої групи ТАПІ.

На порядку денька - організаційні, правові та технічні питання щодо формування спец компанії.
Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов раніше відзначив особливе значення проекту ТАПІ, сказавши, що його прокладка, крім економічної вигоди, дозволить країнам-учасницям проекту вирішити і соціальні задачі, пов'язані з створенням нових робочих місць, формуванням потрібної транспортно-комунікаційній та публічної інфраструктури.
Фахівці кажуть про те, що суворим перешкодою залишається непостійність в транзитному Афганістані, але Кабул стверджує, що зможе забезпечити безпеку маршруту. У травні 2012 року туркменське уряд підписав з Афганістаном меморандум про взаєморозуміння.
У той же період були підписані угоди про купівлю-продаж туркменського газу з індійської GAIL ltd і State Gas Systems of Pakistan. На даний момент тривають переговори щодо формування консорціуму і грошового пакета.
Згідно туркменського варіанту, проектна потужність ТАПІ може скласти до 33 млрд кубометрів газу в рік. Магістраль повинна простягнутися від самого великого в Туркменістані газового родовища «Галкиниш» через афганські містечка Герат і Кандагар, і добитися кінцевої власної точки - населеного пт Фазилка, що на кордоні Індії з Пакистаном.

Munaigaz.kz