"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Перспективи виявлення родовищ сланцевого газу в Казахстані є на півдні і в центральній частині Казахстану: експерт

Перспективи виявлення родовищ сланцевого газу в Казахстані є на півдні і в центральній частині Казахстану, вважає старший технолог з видобутку в Царстві Саудівська Аравія, Член товариства інженерів нафтовиків - відділ Царства Саудівської Аравії (Society of Petroleum Engineers) Аслан Булекбай. «Можливими багатообіцяючими районами можуть бути ...

Перспективи виявлення родовищ сланцевого газу в Казахстані є на півдні і в центральній частині Казахстану, вважає старший технолог з видобутку в Царстві Саудівська Аравія, Член товариства інженерів нафтовиків - відділ Царства Саудівської Аравії (Society of Petroleum Engineers) Аслан Булекбай.

 «Можливими багатообіцяючими районами можуть бути Алматинська область (південь Казахстану), а конкретно - Кенего-текескій і Жаркентскій блоки. Також є перспективи виявлення великих родовищ сланцевого газу в Карагандінскоі області (центральний Казахстан) », - сказав Булекбай.

За словами спеца, багатообіцяючі блоки в Казахстані зустрічаються в багатьох регіонах, але одним з найбільш багатообіцяючих є Жезказганском регіон (центральний Казахстан).

Як зазначив Булекбай, підстава гласить про великі припасах щільного газу в Жезгазганской області базується на регіональній тектоніці і на даних пробурених розвідувальних свердловин. В регіоні знаходиться стик 2-ух головних плит: Чуйскоі і Сарисуйской, група Кумкольскіх родовищ, де зустрічаються нафтогазові родовища, і з іншого боку - групи Амангельдінскіх газових родовищ. Також є родовище Придорожнє.

«Комерційна розробка родовищ сланцевого газу має дуже принципове соц значення для регіону, Розвідувальні свердловини на блоці Талапская пробурені в 20км від містечка Жезказган. І саме місто, і його супутник - місто Сатпаев не газифіковані. При виявленні великої родовища сланцевого небудь щільної газу та їх комерційного видобутку, може бути, забезпечити стовідсотково містечка Караганда і Астана », - виділив спец.

Як повідомлялося раніше, одним з пт послання президента «Соціально-еконіміческая модернізація - головний вектор розвитку Казахстану» є індустріально - інноваційний розвиток, де вказаний проект з газифікації Центрального Казахстану.

«Не так здавна французька Total SA придбала 25% -е роль на сланцевому родовищі Утіка, Огайо за $ 2.3 мільйонів, продавши якісь нафтові активи. На питання журналістів «чому» глава Total SA відповів, що нафтові родовища залишаться в минулому і політика компанії буде націлена на розвиток альтернативного газу. Наприклад, в Катарі вже перетворюють метан в рідке пальне, для якого немає необхідності видозмінювати бензинові авто », - сказав Аслан Булекбай.

Нагадаємо, сланцевий газ являє собою сукупність сорбованої в складі сланцю (глинистої породи) і вільного. Це продуктивні пласти сукупності пісковиків, глинистих сланців, вугілля.

Головною вимогою є наявність «кухні» для газу, де все це генерується самою матрицею породи - конкретно глинистим сланцем.

«Для комерційного видобутку сланцевого газу потрібно буріння довгих горизонтальних свердловин та створення багатостадійних ГРП», - резюмував експерт.

 Munaigaz.kz