"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

ПНХЗ надасть до прийдешньої посівної здешевлене дизпаливо, забарвлене в червонуватий колір

АТ «Павлодарський нафтохімічний завод» (ПНХЗ, Павлодарська область, на півночі Казахстану) прийняло рішення забарвити в червоний колір постачається до прийдешньої посівної дизпаливо, щоб попередити зловживання з здешевленими ПММ. «Така мітка у вигляді спеціального барвника не дозволить на місцях використовувати і реалізовувати ...

АТ «Павлодарський нафтохімічний завод» (ПНХЗ, Павлодарська область, на півночі Казахстану) прийняло рішення забарвити в червоний колір постачається до прийдешньої посівної дизпаливо, щоб попередити зловживання з здешевленими ПММ.

«Така мітка у вигляді спеціального барвника не дозволить на місцях використовувати і реалізовувати на сторону здешевлення пального», - пояснили агентству «Інтерфакс-Казахстан» в прес-службі заводу.

На підприємстві сказали, що ціна літра дизпалива, яке поставляється аграріям в період посівної, становить 80 тенге, тоді як у вільному продажу на АЗС він коштує 102 тенге. Поточний - 150,85 / $ 1.
«Різниця в 20 тенге за літр - велика спокуса заробити на дизельному пальному. Ось тому ми прийняли рішення використовувати барвник, який одразу покаже, що це дизпаливо, створене для сільгоспробіт по смуги держпідтримки сільгоспвиробників », - виголосили в прес- службі.
ПНХЗ надасть близько 130 тис. Тонн здешевлених ПММ на майбутню посівну кампанію.

В січні поточного року обсяг переробки нафти на заводі склав 492 тис. Тонн, в лютому - близько 330 тис. Тонн.
«Нафта з Росії надходить вчасно. Міжурядова угода діє », - виділили в прес-службі.

ПНХЗ був побудований в 1978 році, переробляє давальницьку сировину (западносибирская нафту), яке надходить з Росії по трубопроводу.
В Казахстані діють ще два нафтопереробні заводи - в Шимкенті (на півдні) і Атирау (на заході). Все ПНЗ тримає під контролем «КазМунайГаз».

ІНТЕРФАКС-КАЗАХСТАН