"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

«Роснефть» заплатить за 12 ліцензій на шельфі близько 5 мільярдів руб

Наикрупнейшая російська нафтова компанія ВАТ «НК «Роснефть» заплатить за ліцензії на 12 ділянок російського шельфу 5,36 млрд рублів, випливає з матеріалів Роснадра. Найбільший разовий платіж - за надання в користування Північно-Карського ділянки надр федерального значення, розміщеного на континентальному шельфі ...

Наикрупнейшая російська нафтова компанія ВАТ «НК «Роснефть» заплатить за ліцензії на 12 ділянок російського шельфу 5,36 млрд рублів, випливає з матеріалів Роснадра.

Найбільший разовий платіж - за надання в користування Північно-Карського ділянки надр федерального значення, розміщеного на континентальному шельфі Карського моря, затверджений у розмірі 1,925 млрд рублів.

На шельфі Баренцева (Печорського) моря платіж за Північно-Поморський-1 ділянка встановлений у розмірі 62,648 мільйона рублів, за Південно-Приновоземельский - 57,842 мільйона рублів, за Західно-Приновоземельский - 241,377 мільйона рублів, за Західно-Матвіївська - 626,073 мільйона рублів, за Російський - 164,141 мільйона рублів.

Платіж за надання у використання Південно-Чукотського ділянки надр на шельфі Чукотського моря складе 188,017 мільйона рублів, за Північно-Врангелевский-1 - 264,637 мільйона рублів, Північно-Врангелевский-2 - 643,285 мільйона рублів.

На шельфі моря Лаптєвих разовий платіж за надання у використання Усть-Ленського ділянки складе 283,901 мільйона рублів, Усть-Оленекском ділянки - 492,063 мільйона рублів, Анисинско-Новосибірського ділянки - 418,965 мільйона рублів.

«Роснефть», тоді вже володіла 29 ліцензіями на шельфі РФ, у минулому році подала заявки ще на 14 ділянок шельфу. Уряд РФ в листопаді 2012 року вирішило передати компанії ліцензії на дві ділянки в Печорському морі без конкурсів та аукціонів. Роснадра в першій половині грудня сказали, що погодили всі подані заявки «Роснефти» на ділянки надр. Але Мінприроди в кінці грудня заявив, що обсяги геологорозвідувальних робіт у заявках компанії недостатні. У січні «Роснефть» направила в уряд лист, в якому заявила про намір підвищити обсяги геологорозвідки до рівнів, необхідних міністерством.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв 31 січня підписав розпорядження про видачу «Роснефти» ліцензій на 12 ділянок на шельфі Баренцового, Карського, Чукотського морів і моря Лаптєвих.

Видані ліцензії не містять нових додаткових критерій, наголошується в матеріалах «Роснефти». Заступник міністра природних ресурсів і екології РФ Денис Храмів було зазначено, що міністерство пропонує включити до ліцензії умови щодо повернення в нерозподілений фонд надр тих ділянок, у розробці яких компанія за підсумками геологорозвідки не буде зацікавлена.

Право на розробку російського континентального шельфу в поточний час мають лише компанії з дещицею муніципального ролі більш 50% і з досвідом роботи на шельфі більше 5 років. Практично працювати на шельфі можуть тільки дві муніципальні компанії - «Газпром» і «Роснефть».

Глава «Роснафти» Ігор Сєчін свідчив 30 січня, що «Роснефть» як і раніше готова працювати на російському шельфі без допомоги інших, без ролі особистих компаній. За його словами, світові тенденції свідчать, що близько 80% родовищ на шельфі відкриваються компаніями з муніципальним роллю. Роль країни в статутному капіталі «Роснефти» не свідчить про те, що компанія працює найменш відмінно, виділив Сєчін. Він нагадав, що «Роснефть» вже відкрила 6 шельфових родовищ, а в період до 2020 року хоче інвестувати 1 трильйон рублів на геологорозвідку на російському шельфі. Тоді ж він зазначав, що платіж за 12 ліцензій повинен бути справедливим, по іншому компанії доведеться просити про компенсації частини витрат, повідомляє РИА «Новости».

«Нафта Росії»