"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Газпром в 2013 році може прийняти рішення про прискорення розробки Ковикти

«Газпром» в поточному році може прийняти рішення про прискорення введення Ковиктинського родовища в Іркутській області, видобуток на якому планував не раніше 2017 року, випливає з повідомлення російського газового холдингу. У середу в Москві відбулася робоча зустріч голови правління ВАТ «Газпром» ...

«Газпром» в поточному році може прийняти рішення про прискорення введення Ковиктинського родовища в Іркутській області, видобуток на якому планував не раніше 2017 року, випливає з повідомлення російського газового холдингу.

У середу в Москві відбулася робоча зустріч голови правління ВАТ «Газпром» Олексія Міллера і губернатора Іркутської області Сергія Ерощенко. Було відзначено, що Іркутська область - стратегічний регіон для «Газпрому». В рамках реалізації Східної газової програмки тут буде сформований великий центр газовидобутку на базі Ковиктинського родовища. Воно стане одним з головних джерел газу для газотранспортної системи «Сила Сибіру».

Сторони обговорили практичні кроки по формуванню Іркутського центру газовидобутку. А саме, мова йшла про майбутній розвиток ресурсної бази «Газпрому» в регіоні. Зазначено, що в 2012 році в результаті геологорозвідувальних робіт (ГГР) були збільшені запаси газу на Чиканском родовищі - з 98,2 до 120,7 млрд кубометрів за категоріями С1+С2.

Триває розробка проекту ГРР на Ковиктінському родовищі. До 2016 року тут планується виконати близько 1,3 тисячі квадратних км сейсморозвідувальних робіт 3D, пробурити понад 10 розвідувальних свердловин. Не рахуючи того, мається на увазі проведення досліджень з апробацією технології добування гелію.

На зустрічі піддалися розгляду питання розвитку газопостачання та газифікації регіону. У поточний час в «Газпромі» розробляється відповідна програма на період до 2016 року. У програмці буде передбачено розвиток газомоторной інфраструктури та переведення автотранспорту на газомоторное пальне.

У «Газпромі» ведеться підготовка обґрунтування інвестицій всеосяжного проекту газопостачання південних районів Іркутської області. Реалізація проекту матиме мультиплікативний ефект для економіки регіону, в тому числі завдяки створенню критерій для розвитку газопереробних і газохимических виробництв, суміжних галузей.

«У цьому році ми закінчимо обґрунтування інвестицій по газопостачанню південних регіонів Іркутської області, за результатами якого може бути розглянуто питання про прискорення введення в експлуатацію Ковиктинського родовища», - побачив Міллер, слова якого наводяться в повідомленні.

У вересні 2007 року була затверджена програма створення в Східному Сибіру і на Далекому Сході єдиної системи видобування, транспортування газу і газопостачання (Східна газова програмка). «Газпром» призначений урядом РФ координатором діяльності з реалізації програмки. В рамках програмки на Сході Рф вже зроблені нові центри газодобування - на Сахаліні і Камчатці. Розпочато активне формування Якутського центру, на черзі - Іркутський і Красноярський центри.

ГТС «Сила Сибіру» стане спільною для Іркутського і Якутського центрів газовидобутку і буде транспортувати їх газ через Хабаровська до Владивостока.

Припаси Ковиктинського газоконденсатного родовища (ліцензія належить ВАТ «Газпром») за категоріями С1+С2 складають 1,5 трильйона кубометрів газу і 77 мільйонів тонн газового конденсату. Раніше «Газпром» заявляв, що введення в експлуатацію Ковикти доцільний не раніше 2017 року.

Чиканское газоконденсатне родовище відкрито «Газпромом» в результаті геологорозвідувальних робіт на Південно-Ковыктинской площі. У 2008 році родовище було введено в дослідно-промислову експлуатацію. Про це повідомляє РИА «Новости».

«Нафта Росії»