"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Вірменський парламент дозволив почати постачання техніки для будівництва Мегринской ГЕС

Національні Збори Вірменії ратифікував у четвер поправки до підписаного 23 грудня 2011 року урядами Вірменії та Ірану протоколом Про співробітництво у сфері будівництва та експлуатації гідроелектростанцій на річці Аракс», що стосуються поставок техніки для початку будівництва. Як пояснив, представляючи поправки, заступник ...

Національні Збори Вірменії ратифікував у четвер поправки до підписаного 23 грудня 2011 року урядами Вірменії та Ірану протоколом Про співробітництво у сфері будівництва та експлуатації гідроелектростанцій на річці Аракс», що стосуються поставок техніки для початку будівництва.

Як пояснив, представляючи поправки, заступник міністра енергетики і природних ресурсів Вірменії Ара Симонян, зараз вже завершуються роботи по проектуванню і стартує крок закупівель техніки.

«Процес замовлення, придбання та доставки основний бурильної техніки ціною близько 20 млн. євро займе більше року», - виголосив він.

За словами заступника міністра, необхідність ратифікації поправок обґрунтована необхідністю дієвого використання гідроенергетичного потенціалу річки Аракс в контексті розвитку електроенергетичної системи Вірменії, також розвитку взаємовигідного економічного співробітництва між Вірменією та Іраном.

Церемонія закладки фундаменту Мегринской ГЕС потужністю 130 МВт і ціною в $323 млн. на прикордонній річці Аракс відбулася 8 листопада 2012 року.

Дана програмка здійснюється в рамках підписаної 19-ого березня 2007 року між урядом Вірменії та Ірану угоди про співробітництво у спорудженні та експлуатації електричних станцій.

В рамках угоди передбачається будівництво на прикордонній річці Аракс 2-ух гідростанцій: з вірменської сторони ГЕС буде розміщуватися в р. Мегрі, а з іранської сторони - в Карачиларе. Будівництво ГЕС в Мегрі і Карачиларе буде здійснюватися паралельно, що дозволить поліпшити витрати на 10-15%.

Розрахункова потужність ГЕС складе близько 130 МВт, а обсяг виробленої електроенергії - близько 800 млн. кВт.ч в рік. В рамках даного будівництва буде побудований також напірний тунель завдовжки близько 18 км і внутрішнім поперечником в 8,5 м.

Вироблена на Мэгринской ГЕС електроенергія буде передаватися в Іран будується інвестором ЛЕП напругою 230 КВ. Через 15 років після експлуатації ГЕС безоплатно перейде вірменській стороні. При всьому цьому методом спільних випробувань потрібно буде довести, що на момент передачі електромеханічні і гідромеханічні пристрою має малий ресурс на корисну експлуатацію терміном у 10 років, а тунель та інженерні конструкції - понад 30 років. На різних стадіях будівництва в загальній труднощі буде залучено близько 2 тис. професіоналів і робітників.

Trend