"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

BASF готується до видобутку сланцевого газу в Європі

Німецький хім концерн планує вивчити здібності газовидобутку в Німеччині. Уряд готує правила, що стосуються видобутку сланцевого газу. Німецький хім концерн BASF не хоче відмовлятися від власних планів з видобутку сланцевого газу. Про це заявив член ради виконавчих директорів BASF Харальд Швагер ...

Німецький хім концерн планує вивчити здібності газовидобутку в Німеччині. Уряд готує правила, що стосуються видобутку сланцевого газу.

Німецький хім концерн BASF не хоче відмовлятися від власних планів з видобутку сланцевого газу. Про це заявив член ради виконавчих директорів BASF Харальд Швагер (Harald Schwager) в інтерв'ю газеті Frankfurter Allgemeine, яке було розміщено в суботу, 9 лютого. За словами Швагера, концерну захоплюючі родовища в Європі і країнах Південної Америки. Він також не виключив і видобуток сланцевого газу в Німеччині. «Ми охоче провели б тут дослідження з метою з'ясування якої б то ні було здібності газовидобутку як з економічної, так і соціальної точок зору, також на предмет того, як, вообщем, видобуток сланцевих газів може відповідати екологічним вимогам», - пояснив Швагер.

Агентство Reuters показує, що при використанні фрекінгу, який вважається новим екологічно щадним способом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами. Противники такого способу вважають, що в результаті відбувається не лише забруднення грунтових вод, збільшується ризик землетрусів.

Між тим у США видобуток сланцевого газу йде повним ходом. Вартість за газ у Сполучених Штатах на даний момент втричі нижче в порівнянні з цінами в Німеччині. «В Америці знову вводяться в експлуатацію «пересипані нафталіном» підприємства хім індустрії. Це пов'язано з низькими на сьогодні цінами на газ», - заявив член ради директорів BASF. Правда, ситуація в США величезного впливу на ціни в Європі не надає, т. к. здатності експорту газу у США досить обмежені. Все це, за словами Гаральда Швагера, призводить до того, що «у виграшній позиції виявляються спочатку ті країни, де ведеться видобуток сланцевого газу».

Правляча коаліція Німеччини - християнські демократи і ліберали - хоче ще до виборів у бундестаг, які відбудуться восени 2013 року, ввести нові правила, що стосуються видобутку сланцевого газу. А саме, пропонується провести перевірку на відповідність фрекінгу екологічним вимогам, також забезпечити всіляку захист питної і грунтових вод, - передає http://www.dw.de.

«Нафта Росії»