"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

«Газпром» закінчив розробку обгрунтування інвестицій у проект «Владивосток-СПГ»

«Газпром» закінчив розробку обґрунтування інвестицій в проект будівництва заводу з виробництва заводу по зріджуванню природного газу «Владивосток-СПГ», йдеться в повідомленні російського газового холдингу. У п'ятницю відбулася робоча зустріч голови правління ВАТ «Газпром» Олексія Міллера і губернатора Приморського краю Володимира Миклушевского. ...

«Газпром» закінчив розробку обґрунтування інвестицій в проект будівництва заводу з виробництва заводу по зріджуванню природного газу «Владивосток-СПГ», йдеться в повідомленні російського газового холдингу.

У п'ятницю відбулася робоча зустріч голови правління ВАТ «Газпром» Олексія Міллера і губернатора Приморського краю Володимира Миклушевского. Про це повідомляє РИА «Анонси».

«Сторони обговорили хід реалізації Східної газової програмки на місцевості краю. А саме, мова йшла про проект будівництва заводу СПГ в районі Владивостока (проект «Владивосток-СПГ»). Було відзначено, що «Газпром» закінчив розробку обгрунтування інвестицій у цей проект. У поточний час документ проходить експертизу в «Газпромі», після цього піддасться розгляду на засіданні правління», - йдеться в повідомленні.

Проект «Владивосток-СПГ» передбачає будівництво на півострові Ломоносова (бухта Перевізна) заводу з виробництва зрідженого природного газу. Потужність заводу, який буде складатися з декількох технологічних ліній, становить понад 10 млн тонн ЗПГ на рік. Планується, що 1-ша лінія запрацює вже в 2018 р.

У вересні заступник голови «Газпрому» Олександр Медведєв повідомляв, що потужність заводу у Владивостоці може бути збільшена в два рази - до 20 млн тонн ЗПГ на рік. За його словами, підвищення потужності може статися у зв'язку з привабливістю ринку, перспективами зростання економік держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Спочатку літа Медведєв доповідав, що «Газпром» планує зробити на сході Рф потужності з виробництва СПГ в обсязі до 25 млн тонн в рік. У даний обсяг увійдуть завод ЗПГ у Владивостоці і 3-я черга «Сахаліну-2#8243;. Пізніше він заявляв, що «Газпром» посеред 2014 р. сприйме остаточне інвестрішення по новим СПГ-проектів на Далекому Сході.

В минулому році «Газпром» оголошував запит пропозицій на проведення передінвестиційного дослідження за проектом. Початок робіт - липень 2012 р., закінчення робіт - лютий 2013 р. При всьому цьому розробка обгрунтування інвестицій у повному обсязі - листопад 2012 р., підготовка підсумкового звіту за підсумками проведення експертизи ВАТ «Газпром» - лютий 2013 р.

Домовленість про будівництво заводу по виробництву ЗПГ в Приморському краї була досягнута в травні 2010 р. Раніше «Газпром» доповідав, що терміни будівництва заводу разом з японськими компаніями ув'язані з початком поставок газу з Якутії. «Газпром» і Агентство природних ресурсів та енергетики, міністерства економіки, торгівлі та індустрії Країні висхідного сонця в січні 2011 р. підписали угоду про співпрацю для підготовки спільного техніко-економічного дослідження варіантів використання природного газу в районі Владивостока, транспортування і реалізації газу і продукції газопереробки з району Владивостока можливим покупцям в країнах АТР. В консорціум японських компаній Japan Far East Gas Co. входять Itochu, Japex, Marubeni, Inpex і Cieco. «Газпром» і Japan Far East Gas Co.

За даними джерела, близького до учасників проекту, «Газпром» і консорціум японських компаній оцінюють інвестиції в цей проект $7 мільярдів, а період окупності - сім-вісім років. За словами джерела, на 2016 р. заплановано пуск заводу в експлуатацію, і з 2017 р. він зуміє створити 10 млн тонн ЗПГ, які будуть поставлятися в Японію і Південну Корею в пропорціях 7 і 3 млн тонн відповідно.

OilCapital.ru.