"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

РФ дискуссирует з Лівією питання про компенсацію збитків російським компаніям - засолення в Лівії

Наша батьківщина веде переговори з новою владою Лівії про відновлення роботи російських компаній у країні і відшкодування понесених їм у результаті війни збитків, заявив засолення РФ в Лівії Іван Молотків. «У процесі переговорів будуть обговорені всі питання, що накопичилися, в тому числі, ...

Наша батьківщина веде переговори з новою владою Лівії про відновлення роботи російських компаній у країні і відшкодування понесених їм у результаті війни збитків, заявив засолення РФ в Лівії Іван Молотків.

«У процесі переговорів будуть обговорені всі питання, що накопичилися, в тому числі, мабуть, і питання про компенсації понесених збитків», - виголосив він. Про це повідомляє РИА «Анонси».

Молотків пояснив, що з російської і лівійської сторони «ніхто ніяких договорів не расторгал» після падіння режиму Муамара Каддафі. За словами посла, з початком бойових дій російські компанії так само, як і компанії інших держав, в силу форс-мажорних подій просто зупинили реалізацію підписаних раніше угод.

«На даний момент наші экономоператоры ведуть переговори з новими лівійськими властями про здібності відновлення перерваної війною роботи. Процес цей, самі усвідомлюєте, ретельний - помінялися умови, з'явилися нові реалії», - додав він.

Посеред лютого 2011 р. в Лівії почалися масові демонстрації з вимогою догляду правив державою понад 40 років Каддафі, які згодом переросли в збройне протистояння між урядовими силами і опозицією. Він був убитий 20 жовтня 2011 р. в округах містечка Сирт.

«Перелік ПОСТРАЖДАЛИХ»

Російські компанії до початку конфлікту в Лівії робили там ряд прибуткових договорів. Найбільше їх було у РЖД . «Дочка» російської монополії будувала високошвидкісну жд лінію між містечками Сирт і Бенгазі протяжністю 550 км. До моменту примусового припинення робіт в рамках цього проекту загальною ціною 2,2 мільярдів євро були покладені 30 км шляху, побудовано 5 бетонних заводів, в країну привезли 1,3 тис. одиниць техніки.

У Лівії працювала також нафтова компанія «Татнафта». Станом на 30 червня 2012 р. на її балансі перебували активи, пов'язані з цією державою, на 5,7 мільярдів руб. Всього компанія вклала в роботу на місцевості Лівії $260 млн.

Черговою потерпілою від збройного конфлікту виявилася російська «Газпром нафта». Прямих втрат вона не зазнала, але значно затрималася операція з її входженню в лівійський проект Elephant. У цієї дочірньої структури «Газпрому» є опціон на покупку в італійської Епідоли у 33% в консорціумі, контролюючому 50% проекту Elephant. Сума угоди - $163 млн.

Що стосується самого «Газпрому», ще в кінці 2011 р. німецька Wintershall поінформувала про відновлення видобутку нафти на концесійних площах в Лівії, партнером по розробці яких є російський газовий холдинг. Зазначалося, що обладнання в процесі збройного конфлікту не постраждало.

Сумарні вкладення російських компаній в лівійські проекти оцінюються в млрд баксів. Договори на постачання певних видів озброєння мав і «Рособоронекспорт».

OilCapital.ru.