"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Турецький марш «Газпрому»: Наша батьківщина екстрено відшукує покупців блакитного пального в критеріях зниження попиту з боку Європи та СНД

Туреччина планує приростити обсяг отримуваного від Рф газу на 3 мільярди. кубометрів в рік. Про це заявив вчора засолення РФ в Анкарі Володимир Івановський. Для «Газпрому», який переживає не найкращі часи через примусового зниження ціни і обсягів поставок власним основному споживачу ...

Туреччина планує приростити обсяг отримуваного від Рф газу на 3 мільярди. кубометрів в рік. Про це заявив вчора засолення РФ в Анкарі Володимир Івановський. Для «Газпрому», який переживає не найкращі часи через примусового зниження ціни і обсягів поставок власним основному споживачу - європейцям, це стало непоганою новиною. Але постачання туркам все одно не дозволять покрити понесені збитки, - пишуть «Нові Вісті».

Після Європи і України Туреччина є третім за значенням споживачем російського газу. У минулому році в цій країні було поставлено 27 мільярдів. кубометрів пального. Зараз поставки зростуть ще на 3 мільярдів. кубів. Але у зіставленні з втратами на європейському та українському ринках це досягнення газової компанії виглядає, м'яко кажучи, блякло. Минулий рік увійшов в історію як рік різкого скорочення видобутку і експорту російського природного газу. За 11 місяців Наша батьківщина зменшила експорт на 7,3%. При всьому цьому постачання європейським країнам, іншими словами головним споживачам, скоротилися на 8%.

«Поставка додатково 3 мільярдів. кубометрів газу Туреччини - це приблизно 1 мільярдів. баксів, - сказав «НІ» керівник аналітичного управління Фонду державної енергетичної безпеки Олександр Пасічник. - Для «Газпрому» на тлі падіння виручки в Європі це відчутна надбавка. Все ж питання про вартості на газ буде залежати майже у всьому від наростаючої конкуренції, в тому числі з боку Ірану і Азербайджану». Зазначимо, що Іран задовольняє потреби Туреччини в блакитному пальному на 20% потреб, а Азербайджан знаходиться на 3-му з постачання місці - після Рф. Також країна закуповує зріджений природний газ у Нігерії, Алжирі.

З введенням в експлуатацію «Південного потоку», який буде проходити у винятковій економічній зоні Туреччини, залежність Рф від східного напарника ще більше зросте. Замість України, спекулировавшей своїм становищем країни-транзитера російського газу, «Газпром» отримає більш супротивні Туреччину. Спори навколо «Південного потоку» в осяжній перспективі стануть головним важелем тиску Анкари на Москву з метою отримання чергових газових знижок. Про те, що Туреччина у газовому діалозі з Москвою буде стояти на жорстких позиціях, свідчить те, що наприкінці минулого року турецький трубопровідний оператор BOTAS відхилив заявку місцевої «дочки» «Газпрому» Bosphorus Gaz на імпорт казахстанського природного газу в обсязі 750 млн. кубометрів газу в рік. Туреччина вирішила іранський і азербайджанський газ. Помітно й те, що в день, коли президент РФ Володимир Путін віддав старт будівництву газопроводу «Південний потік» на майданчику компресорної станції в районі Анапи, міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Танер Йилдиз оголосив про відмову власної країни брати участь в цьому проекті, - пише http://www.newizv.ru.

«Нафта Росії»