"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Мінприроди РФ в 2013 р. планує уточнити аспекти ділянок надр федерального значення

Міністерство природних ресурсів і екології РФ в 2013 р. планує уточнити аспекти віднесення ділянок надр до категорії ділянок федерального значення, йдеться в повідомленні прес-служби міністерства. Перелік ділянок надр федерального значення був підготовлений Федеральним агентством з надрокористування в серпні 2008 р. ...

Міністерство природних ресурсів і екології РФ в 2013 р. планує уточнити аспекти віднесення ділянок надр до категорії ділянок федерального значення, йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

Перелік ділянок надр федерального значення був підготовлений Федеральним агентством з надрокористування в серпні 2008 р. і складається з 986 ділянок, розташованих на суші, в тому числі - 163 вуглеводневих ділянок. Також в цю категорію включені ділянки внутрішніх морських вод, територіального моря і континентального шельфу РФ і ділянки, при використанні якими зачіпаються землі оборони та безпеки. Доступ до видобутку корисних копалин на таких ділянках обмежений для зарубіжних інвесторів. Про це повідомляє РИА «Анонси».

В узгодженні з чинним законодавством до ділянок надр федерального значення відносяться родовища, що містять ресурси і запаси урану, алмазів, особливо чистого кварцового сировини, нікелю, берилію, танталу, літію, ніобію, рідкісних земель ітрієвої групи, металів платинової групи. Не рахуючи того, до них відносяться родовища, що містять 70 млн тонн і більше видобутих запасів нафти, 50 мільярдів куб. м і більше газу, 50 тонн і більше корінного золота, 500 тис. тонн і більше міді.

У сфері надрокористування планується виключити необхідність затвердження методики вартісної оцінки родовищ корисних копалин ділянок надр за видами корисних копалин, наголошується в повідомленні.

Глава Мінприроди Сергій Донський затвердив план нормотворчої діяльності міністерства на 2013 р. Згідно з планом, в 2013 р. міністерство розробить 66 нормативних документів. У список входять 12 законопроектів, у тому числі чотири у виконання плану законопроектної діяльності уряду РФ, 21 проект нормативних правових актів уряду РФ, 33 проекту відомчих нормативних правових актів.

На законодавчому рівні планується врегулювати питання відшкодування (ліквідації) шкоди навколишньому середовищі, в тому числі пов'язаного з минулою господарською діяльністю.

Конкретно в рамках плану законопроектної діяльності уряду РФ на 2013 р. Мінприроди планує розробку проекту федерального закону «Про екологічний аудит, екологічної аудиторської діяльності та внесення змін у окремі законодавчі акти Російської Федерації».

OilCapital.ru.