"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Греція, Албанія та Італія підпишуть зараз в Афінах угоду про будівництво трубопроводу Трансадріатичного

Греція, Албанія та Італія підпишуть зараз міждержавну угоду про будівництво Трансадріатичного трубопроводу /ТАП/, що передбачає транспортування через місцевість цих держав газу з Каспійського регіону в Західну Європу. Свої підписи під документом у присутності прем'єр-міністра Греції Антоніса Самараса поставлять глава грецького МЗС ...

Греція, Албанія та Італія підпишуть зараз міждержавну угоду про будівництво Трансадріатичного трубопроводу /ТАП/, що передбачає транспортування через місцевість цих держав газу з Каспійського регіону в Західну Європу. Свої підписи під документом у присутності прем'єр-міністра Греції Антоніса Самараса поставлять глава грецького МЗС Дімітріс Аврамопулос, віце-прем'єр Албанії Едмонд Хаджинасто, міністр економічного розвитку Італії Коррадо Пассера.

Реалізація цього проекту, йдеться в прес-релізі МЗС Греції, занесе внесок у «диверсифікацію енергетичних джерел на європейському ринку і зміцнення енергетичної безпеки на європейському просторі», забезпечить інвестиції у Греції в розмірі «вище 1,5 мільярдів євро і створення сотень нових робочих місць».

Проектований ТАП планується використовувати для доставки в Європу через турецьку газотранспортну мережу азербайджанського газу в рамках 2-ої стадії розробки родовища «Шах деніз» на шельфі Каспію з запасами 1,2 трлн куб м. «Остаточне інвестиційне рішення за проектом «Шах-деніз-2#8243;, - заявив нещодавно в Баку віце-президент держнафтокомпанії Азербайджану ДНКАР/ Ельшад Насиров, - повинно бути прийнято до жовтня сьогоднішнього року. В такому випадку видобуток потрібних обсягів газу на родовищі і постачання їх в Трансанатолійський трубопровід почнуться в 2018 році, а європейським споживачам газ почне надходити до 2019 року». «Рішення про те, яким маршрутом піде азербайджанський газ по газопроводу «Набукко Вест» або Трансадріатичному трубопроводу, буде прийнято у червні», - зазначив віце-президент ДНКАР. Він додав, що вибір того або іншого маршруту буде здійснюватись «тільки з комерційних суджень».

Планується, що ТАП простягнеться на 478 км по місцевості Греції від містечка Комотіні на північному сході країни, перетне Албанію /209 км/ та по дну Адріатичного моря /105 км/ досягне міста-порту Бріндізі на півдні Італії.

Розробники проекту - швейцарська енергетична компанія Axpo /42,5 відс акцій/, норвезька Statoil /42,5 проц/ і німецький E. ON Ruhrgas /15 проц/. Передбачувана потужність газопроводу спочатку складе 10 мільярдів куб м в рік, з можливістю зростання пропускної можливості до 20 мільярдів.

Цей проект є складовою частиною лобійованого Євросоюзом так іменованого Південного газового коридору, створеного для транспортування газу з Каспійського регіону в Європу по мережі газопроводів в обхід Рф, - передає http://www.biztass.ru.

«Нафта Росії»