"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Учасники проекту «Південний потік» викуплять у Сербії понад 10 тис земляних ділянок для прокладки газопроводу

Учасники проекту «Південний потік» викуплять в Сербії у особистих та юридичних осіб понад 10 тис земляних ділянок, через які буде прокладений газопровід. Як сказав зараз директор компанії «Сербіягаз» Душан Баятовіч, кошти на придбання земляних фондів вже виділені. «Кошти на купівлю ...

Учасники проекту «Південний потік» викуплять в Сербії у особистих та юридичних осіб понад 10 тис земляних ділянок, через які буде прокладений газопровід. Як сказав зараз директор компанії «Сербіягаз» Душан Баятовіч, кошти на придбання земляних фондів вже виділені.

«Кошти на купівлю 10 тищ ділянок виділені, 4 тисячі з них уже зробили огляд співробітники «Сербіягазу». Господарі приблизно 4 тисяч дільниць вже погодилися отримати запропоновану їм компенсацію за прокладку газопроводу», - зазначив Баятовіч, виступаючи в Скупщині /парламенті/ Сербії.

Баятовіч не іменував певну цифру, виділену на викуп земель. За його словами, остаточна сума виплат буде визначена податковим управлінням країни.

Директор «Сербіягазу» сказав, що одне з відгалужень «Південного потоку» піде від містечка Ніш у бік Косово, щоб напихати газом цей сербський край і сусідню Македонію. Не рахуючи того, передбачено будівництво гілок у Республіку Сербську /Боснія і Герцеговина/ і Хорватію.

Баятовіч також розповів, що 28 лютого Сербію відвідає глава російського «Газпрому» Олексій Міллер, з яким він обговорить труднощі, пов'язані з будівництвом газопроводу і ціна «блакитного пального».

Протяжність сербської ділянки газопроводу складе 450 км, його ціна оцінюється в 1,7 мільярдів євро. У листопаді 2009 року була зареєстрована спільна проектна компанія South Stream Serbia AG. Частка ВАТ «Газпром» у компанії становить 51%, ДП «Сербіягаз» - 49%.

У Скупщині зараз депутати розглядали закон про «Південний потік», який передбачає прискорену функцію викупу земель для прокладки газопроводу. Законопроект в першому читанні був схвалений більшістю фракцій, - передає http://www.biztass.ru.

«Нафта Росії»