"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

У «Статойле» планують доставляти нафту з родовищ Скругард і Хавіс в Финмарк по трубопроводу

«Статойл» і його партнери підібрали концепцію освоєння сусідніх разом родовищ Скругард і Хавіс в Баренцевому морі. Концепція передбачає плавучу добычную установку, пов'язану трубопроводом з береговим терміналом в Вейднесе під Хоннингсвогом (губернія Финмарк). Запуститьместорождениепланируетсяв 2018 році. Родовища Скругард і ...

«Статойл» і його партнери підібрали концепцію освоєння сусідніх разом родовищ Скругард і Хавіс в Баренцевому морі. Концепція передбачає плавучу добычную установку, пов'язану трубопроводом з береговим терміналом в Вейднесе під Хоннингсвогом (губернія Финмарк). Запуститьместорождениепланируетсяв 2018 році.

Родовища Скругард і Хавіс були відкриті «Статойлом» з партнерами в 2011-2012 роках. Родовища являють собою дві незалежні структури, але розміщені на одному ліцензійній ділянці, відповідному родовищі Скругард. Доведені видобувні запаси цієї ділянки складають 400-600 мільйонів барелів.

- Рішення перекидати нафту з Скругарда на зберігав - головний елемент майбутнього розвитку норвезької нафтогазовидобувної індустрії. Воно може означати початок новітньої ери в галузі. Вибір цієї концепції послужить майбутнього просування розвідувальних робіт і допоможе зробити в подальшому будь-які родовища вигідними, - промовив Эйстейн Михельсен, виконавчий віце-президент компанії з освоєння і видобутку в Норвегії.

280-кілометровий трубопровід
У родовищ Скругард і Хавіс буде спільна інфраструктура. Нафта надходитиме на полупогружную плавучу установку через підводний добычную систему, що знаходиться на глибині 380 метрів. Денний обсяг видобутку оцінюється практично в 200.000 барелів нафтового еквівалента.

З Вейднесом родовище зв'яже трубопровід протяжністю 280 км Нафту буде закачуватися в сховище, розміщене в 2-ух гірських печерах. Звідси по системі трубопроводів вона буде подаватися до причалів для танкерів, які очікуються в кількості 50-100 в рік.

Північна Норвегія - новий нафтовий регіон країни
«Це частина задачки перетворити Північну Норвегиювновыйкрупныйнефтянойрегионстраны. Ми раді, що нам вдалося обрати непогану концепцію, і покладаємо надії, що це може закласти базу для змістовного партнерства з місцевою владою та індустрією, в тому числі і на майбутнє», - зазначає Михельсен в прес-релізі.

Як пише газета «Finnmarken», термінал створить 30 нових робочих місць, а загалом їх буде втричі більше.

Родовище Скругард знаходиться в Баренцевому морі приблизно в 100 км від родовища Сневит, 150 км від родовища Голіаф і практично в 240 км від о. Мелкейа. Глибина моря становить у цьому місці 360-390 метрів. Родовища Скругард і Хавіс ділить 7 км. Партнери планують, не рахуючи вибору концепції в 2013 році, створити проект в 2014-му і приступити до видобутку в 2018-м. В проекті беруть участь «Статойл» (50%) в якості оператора, ENI(30%) і «Petoro» (20%), - передає http://barentsobserver.com.

«Нафта Росії»