"Oil & Gas Kazakhstan"

международная выставка

  
  
  

Компанія Самсунг Total закінчить закупівлі сирої нафти з Ірану

Самсунг Total Petrochemicals - спільне підприємство французького нафтогазового концерну Total і южнокрейской Самсунг - закінчить закупівлі сирої нафти з Ірану, сказав представник французької компанії, який відповідає за нафтопереробку Патрік Пуян. Раніше компанія закупила в Ірані нафту в рамках спотової угоди, передає ...

Самсунг Total Petrochemicals - спільне підприємство французького нафтогазового концерну Total і южнокрейской Самсунг - закінчить закупівлі сирої нафти з Ірану, сказав представник французької компанії, який відповідає за нафтопереробку Патрік Пуян.

Раніше компанія закупила в Ірані нафту в рамках спотової угоди, передає РБК з посиланням на Reuters.

«Це була спотова угода, але ми більше не будемо закуповувати іранську нафту навіть по таких операціях. Total поінформувала управління Самсунг Total і напарника Самсунг Group, що компанія не згодна з такою політикою стосовно закупівель, тому що поважає закони і підпорядковується інтернаціональним санкцій», - виголосив Пуян.

Раніше Самсунг Total Petrochemicals закупила нафту в Ірані в рамках спотової угоди, за що піддалася різкій критиці з-за діють відносно ІРІ інтернаціональних санкцій. Компанія трималася практично рік, але в підсумку, коли ситуація з її фінансовими показниками стала погіршуватися, не змогла відмовитися від покупки щодо дешевенької іранської нафти, откоментировали цю ситуацію джерела, близькі до операції.

У минулому році Самсунг Total закінчила закупівлі іранської нафти на тлі санкцій США і Євросоюзу проти Ірану за провокаційною ядерної програмки країни.

Згідно думку професіоналів, іранський нафтовий сектор дуже постраждав від санкцій Заходу, що намагається спростувати іранська сторона. Останні дані, але, підтверджують факт зниження обсягів іранського нафтоекспорту.

Так, раніше зараз Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) сказало, що Іран буде зобов'язаний і в майбутньому скорочувати експорт нафти, обсяги якого і так вже достигнули власного малого рівня за три десятиліття на тлі посилення міжнародних санкцій. Як наголошується в каждомесячном доповіді МЕА, оприлюдненому зараз, підготовчі дані свідчать про те, що експорт іранської нафти в січні 2013 року скоротився до рівня нижче 1 млн бар. в день на тлі зниження закупівель з боку КНР і Південної Кореї. При всьому цьому в грудні 2012 року спостерігалося деяке відновлення іранського експорту, який, за оцінками МЕА, становив 1,56 млн бар. в день.